Autorka cyklu Kryminał pod psem spotkała się z czytelnikami [WIDEO]
![Autorka cyklu Kryminał pod psem spotkała się z czytelnikami [WIDEO] Autorka cyklu Kryminał pod psem spotkała się z czytelnikami [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Autorka cyklu „Kryminał pod psem” – Marta Matyszczak spotkała się ze swoimi fanami w przestrzeni wirtualnej. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.
Marta Matyszczak gościła w raciborskiej bibliotece już dwukrotnie. Pierwszy raz w 2013 roku, kiedy z okazji Dnia Kobiet opowiedziała fankom o mrocznych, skandynawskich kryminałach. Drugi, w 2016 roku, kiedy poprowadziła warsztaty pisarskie, oczywiście z kryminałem w tle. Tym razem pisarka spotkała się z czytelnikami w przestrzeni wirtualnej, na zaproszenie Filii nr 2 na Ostrogu.
Autorka opowiedziała o początkach swojej przygody z kryminałem, związanej z udziałem w warsztatach literackich organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Wcześniej Marta Matyszczak prowadziła Kawiarenkę Kryminalną, gdzie omawiała kryminały, co jak przyznała okazało się najcenniejszym z etapów jej kariery pisarskiej. Aktualnie, na koncie pisarki jest już osiem powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Czytelnicy pokochali przede wszystkim nietypowego, bo psiego bohatera imieniem Gucio, który towarzyszy detektywowi Szymonowi Solańskiemu. Uczestnicy spotkania online mieli także okazję poznać pierwowzór psiego bohatera – psa Gacka, który pojawił się w trakcie nagrania!
Na koniec autorka cyklu „Kryminał pod psem” poleciła widzom twórczość Iana Rankina, z którym miała okazję spotkać się zupełnie przypadkowo w Szkocji a z polskich autorów Roberta Małeckiego. Zarówno polecane pozycje, jak i książki Marty Matyszczak dostępne są w raciborskiej bibliotece. Serdecznie polecamy!
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)
![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)


![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)


![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany