Profilaktyka w nowoczesnej formie. Młodzież w Raciborzu uczyła się o bezpieczeństwie i hejcie

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się kolejne wydarzenie w ramach kampanii profilaktycznej „W rytmie bezpiecznych dróg”, realizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.
Spotkanie zgromadziło licznie przybyłą młodzież, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Jego głównym celem było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na problem hejtu wśród młodych ludzi.
Wspólna przestrzeń rozmowy o bezpieczeństwie
Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpień przedstawicieli instytucji samorządowych i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Wśród obecnych byli m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, władze powiatu raciborskiego oraz miasta Racibórz, a także Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu.
Następnie głos zabrali prelegenci, którzy poruszyli kwestie związane z bezpieczeństwem na drogach oraz odpowiedzialnością młodych uczestników ruchu drogowego.
Profilaktyka wobec realnych zagrożeń
Organizatorzy zwracali uwagę, że młodzi ludzie wciąż stanowią jedną z grup szczególnie narażonych na skutki zdarzeń drogowych. Podkreślano znaczenie rozwagi, przestrzegania przepisów oraz świadomości konsekwencji ryzykownych zachowań.
Równolegle poruszono temat hejtu, który coraz częściej wpływa na codzienne funkcjonowanie młodzieży. Zwrócono uwagę na potrzebę reagowania na przemoc słowną oraz szukania wsparcia w sytuacjach trudnych emocjonalnie. Przekaz spotkania był jednoznaczny – nikt nie powinien pozostawać sam wobec tego problemu.
Muzyka jako forma przekazu
Integralną częścią wydarzenia była część artystyczna, która nadała spotkaniu wyjątkowy charakter. Na scenie wystąpili Alien x Majtis – zwycięzcy programu „Must Be The Music”, którzy w swojej twórczości łączą muzykę z pozytywnym przekazem skierowanym do młodzieży.
Ich występ spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników i stanowił ważne uzupełnienie części edukacyjnej wydarzenia.
Wspólny projekt wielu środowisk
Kampania „W rytmie bezpiecznych dróg” realizowana jest dzięki współpracy wielu instytucji – od służb mundurowych, przez administrację samorządową, po jednostki kultury i edukacji. Dzięki temu możliwe jest dotarcie z przekazem profilaktycznym do szerokiego grona młodych odbiorców w różnych miejscach regionu.
Projekt ma charakter cykliczny i będzie kontynuowany w kolejnych lokalizacjach województwa śląskiego.










![Potrącenie kobiety na hulajnodze na Rybnickiej. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Potrącenie kobiety na hulajnodze na Rybnickiej. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779735303img-1572-.jpg)












![Polska Smakuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Regionalne eliminacje konkursu kulinarnego, koncerty i występy artystyczne [13 CZERWCA] Polska Smakuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Regionalne eliminacje konkursu kulinarnego, koncerty i występy artystyczne [13 CZERWCA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779694966697777718-1422977416514013-920043347092295542-n-2-.jpg)







![Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779578644photo-66-z-97-.jpg)




![Najmłodsi ponownie opanowali boisko w Markowicach [FOTO] Najmłodsi ponownie opanowali boisko w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779697561photo-31-z-100-.jpg)















![Emocje do końca w Tworkowie. Błyskawica wypuszcza zwycięstwo [FOTO] Emocje do końca w Tworkowie. Błyskawica wypuszcza zwycięstwo [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779739644photo-53-z-60-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany