Prymicje w Krzanowicach. Ks. Mateusz Pytel odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą

Eucharystię w kościele parafialnym pw. św. Wacława, gdzie neoprezbiter przez lata posługiwał jako ministrant, poprzedziło błogosławieństwo rodziców i procesja z jego rodzinnego domu.
To czwarty kapłan z Krzanowic od 1995 roku. Pochodzi z pobożnej rodziny, od strony matki zamieszkałej od pokoleń w Krzanowicach. Ks. Mateusz Pytel wczoraj, 23 maja, przyjął święcenia kapłańskie w opolskiej katedrze. Dziś w rodzinnym mieście odprawił mszę św. prymicyjną.
Urodził się 3 października 2000 roku w Raciborzu jako drugie dziecko Elżbiety i Bernarda. Ma starszą siostrę. Ukończył Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu w zawodzie technik logistyk. Pracę magisterską pt. „Dzieje parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach w latach 1945–2025” napisał pod kierunkiem ks. dr. hab. Piotra Góreckiego, prof. UO. Interesuje się historią lokalną i muzyką. Praktyki diakońskie odbył w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.
Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa: „Boże mój, Boże, szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza. Ciało moje tęskni za Tobą jak zeschła ziemia łaknąca wody” (Ps 63,2).
Został mianowany wikariuszem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.







































![160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] 160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17873863561142-0001-.jpg)

![Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787413559dsc-6991-.jpg)

![Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787418905dsc-6444-duzy-.jpeg)


![Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787401694zazwody-.jpg)





![Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787410834dsc-6791-.jpg)



![Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787404258gre07983-.jpg)



![Krzyżanowickie dożynki. Trwa święto plonów na placu festynowym [FOTO i WIDEO] Krzyżanowickie dożynki. Trwa święto plonów na placu festynowym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787495249dsc-7030-.jpg)
![Dożynki w Krzyżanowicach na bis! Tak mieszkańcy świętowali zakończenie żniw [FOTO] Dożynki w Krzyżanowicach na bis! Tak mieszkańcy świętowali zakończenie żniw [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787503831dsc-6469-.jpg)













![Barwny korowód przeszedł ulicami Zabełkowa! Trwa wielkie świętowanie na boisku LKS [FOTO i WIDEO] Barwny korowód przeszedł ulicami Zabełkowa! Trwa wielkie świętowanie na boisku LKS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787498142dsc-7087-.jpg)

![Korowód w Roszkowie za nami! Święto plonów w pełni rozkwitu [FOTO i WIDEO] Korowód w Roszkowie za nami! Święto plonów w pełni rozkwitu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787502687dsc-6802-.jpg)






Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.