Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Działania od alarmów CO po pożar piwnicy

W dniach 23–24 maja 2026 r. jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu raciborskiego podejmowały szereg interwencji związanych zarówno z zagrożeniami technicznymi, jak i zdarzeniami wymagającymi zabezpieczenia miejsc.
W większości przypadków działania dotyczyły uruchomionych czujników tlenku węgla oraz alarmów monitoringu, które po przeprowadzeniu pomiarów nie potwierdziły realnego zagrożenia. Strażacy interweniowali także przy pożarze piwnicy w Kuźni Raciborskiej oraz zabezpieczali zdarzenia o charakterze porządkowym.
Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 24 maja w Kuźni Raciborskiej przy ul. Ogrodowej, gdzie odnotowano pożar piwnicy. Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG oraz trzy zastępy OSP. Straty oszacowano na około 2 tys. zł.
Tego samego dnia w Raciborzu strażacy wielokrotnie byli dysponowani do alarmów związanych z uruchomieniem czujników CO. Zdarzenia odnotowano przy ulicach Warszawskiej, Katowickiej, Pomnikowej oraz H. Sienkiewicza. Po każdej interwencji przeprowadzono pomiary, które nie wykazały zagrożenia.
Wcześniej, 23 maja, straż pożarna interweniowała m.in. przy ul. Tuwima w Raciborzu, gdzie w budynku uruchomiła się czujka gazu, jednak po sprawdzeniu nie stwierdzono zagrożenia. Przy ul. Sudeckiej odnotowano obecność zaskrońca w garażu, którego bezpiecznie odłowiono i wypuszczono do środowiska naturalnego.
Strażacy zabezpieczali również imprezę masową przy ul. Łąkowej. W godzinach wieczornych przy ul. Rudzkiej odnotowano zdarzenie związane z próbą samobójczą – sytuacja została opanowana przed przybyciem zastępów przez Policję. Z kolei przy ul. Szkolnej zgłoszono emisję dymu o charakterze technologicznym, który nie stanowił zagrożenia. W nocy przy ul. Zamkowej doszło do alarmu z monitoringu, jednak po dojeździe nie potwierdzono zdarzenia.
Łącznie w analizowanym okresie dominowały interwencje o charakterze prewencyjnym i kontrolnym, bez osób poszkodowanych oraz bez poważniejszych strat materialnych, z wyjątkiem pożaru w Kuźni Raciborskiej.




















![Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780872877photo-164-z-374-.jpg)
























![Park Roth pełen dziecięcej energii. IV Festiwal Piosenki i Sportu za nami [FOTO i WIDEO] Park Roth pełen dziecięcej energii. IV Festiwal Piosenki i Sportu za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781038831bez-nazwy-14-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany