Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 lipca 201409:55

W stronę Wojtkiewicza – niecodzienna wystawa na zamku

W stronę Wojtkiewicza – niecodzienna wystawa na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wśród zwiedzających Zamek Piastowski te zdjęcia budzą zdumienie. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu w historycznych strojach w kościele i w… To trzeba zobaczyć.

Prace co prawda już można oglądać w domu książęcym Zamku Piastowskiego w Raciborzu, ale wernisaż odbędzie się 7 lipca o godz. 17.00. Wtedy to będzie można się spotkać z autorką projektu, Wiesławą Hołyńską, i jego uczestnikami. Ekspozycja składa się z prac inspirowanych twórczością malarza, rysownika i grafika Młodej Polski, Witolda Wojtkiewicza (1879-1909), wykonanych w różnych technikach plastycznych, przygotowywanych przez wszystkich uczestników projektu oraz fotografii autorskich, które powstają podczas wielu sesji fotograficznych aranżowanych w różnych przestrzeniach z udziałem uczestników WTZ w Raciborzu i zaproszonych gości. 

Tworząc projekt W stronę Wojtkiewicza chcę uzmysłowić społeczeństwu między innymi aktualność problemu wykluczenia w obecnych czasach, który to problem nie został rozwiązany a który może dotknąć nie tylko osoby niepełnosprawne, chore ale też każdego z nas w bardzo różny sposób, bez względu na obecny status społeczny. Wykluczoną może zostać osoba, która mentalnie lub emocjonalnie nie potrafi sprostać wymogom jakie nakładają na nią pełnione role społeczne lub osoba nisko uposażona, poddająca się presji społecznego wzorca – dodaje pomysłodawczyni wystawy. Zamek Piastowski w Raciborzu, dom książęcy, 7 lipca godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Autor: Agencja Zamek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności27 czerwca 202510:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Powiat:

Nadchodzący weekend będzie przepełniony ciekawymi wydarzeniami, które odbędą się w ramach V Festiwalu Górnej Odry. Nie zabraknie także innych ciekawych wydarzeń w Raciborzu i okolicy. Sprawdź, co będzie się działo i gdzie warto się wybrać.

red., fot. festiwalgornejodry.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.