Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 czerwca 201407:58

Wystawa malarstwa Violetty Larysz-Wołek

Wystawa malarstwa Violetty Larysz-Wołek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną wystawę w Raciborskim Centrum Informacji.

Violetta Larysz-Wołek -pseudonim artystyczny VLW . Ur. 1975 w Opolu od roku 2003 zamieszkała w Raciborzu.

Studiowała m.in. w Wielkiej Brytanii uzyskując kwalifikacje The Chartered Institute of Marketing (1997-99). Angielski dyplom MBA Uniwersytetu w Nottingham obroniła na WSB przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (2000-02). Ukończyła Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach na Wydziale Architektury Wnętrz (2007-09). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Maluje od roku 2011. Swoje pierwsze prace pokazała w 2012 w Galerii za Szafą na „Przystanku Kulturalnym Koniec Świata” w Raciborzu. Wystawa nosiła tytuł „Na dobry początek”. Kolejna wystawa o tytule „Istnienie” miała miejsce w marcu 2014 w Galerii Czarny Kot w Raciborzu.

Abstrakcja jest głównym tematem jej prac. W abstrakcji znajduje bowiem odzwierciedlenie swoich przeżyć, radość tworzenia i wolność. Maluje akrylem używając nie tylko pędzle i szpachle ale również i dłonie co daje jej unikalny kontakt z tym co tworzy. Często pracuje ze strukturą, która od zawsze ją pasjonowała, zanim jeszcze sama zaczęła malować. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, najczęściej jednak w jej obrazach dominują odcienie różu i fioletu, biele, granaty, czernie i błękity.

Wystawy planowane: Zamek Linhartovy, Czechy - wrzesień 2014

Teatr Ziemi Rybnickiej Galeria Sztuki, Rybnik – marzec 2015

Muzeum Śląska Opolskiego, Opole, wystawa zbiorowa Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa – kwiecień 2015

Oprócz prac prezentowanych na niniejszej wystawie autorka posiada szeroki zbiór, który można zobaczyć na stronie internetowej www.vgallery.eu oraz wybrane prace w Galerii Czarny Kot w Raciborzu i w Galerii Autor w Opolu.

 

wernisaz_2014_ruch_1

Autor: RCk, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.