Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 listopada 202209:12

Święto Niepodległości. Wielka feta na Śląskim

Święto Niepodległości. Wielka feta na Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

11 listopada na Stadionie Śląskim odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia nie zabraknie uroczystego odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów oraz występów muzycznych i atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Zakopower, a wstęp na całość będzie bezpłatny.

O godzinie 12:00 bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte dla publiczności, następnie rozpoczną się występy orkiestr górniczych, orkiestr Polskiej Grupy Górniczej KWK „Staszic oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. O godzinie 13:00 nastąpi uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Całość dopełni koncert orkiestry Śląskiej Policji, pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum oraz przelot samolotów wojskowych.
- Zapraszam serdecznie na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się na Stadionie Śląskim. To wyjątkowa okazja, by móc oddać hołd naszym przodkom, dla których wolna i niepodległa Ojczyzna była najwyższą wartością i za którą gotowi byli oddać zdrowie i życie. Jesteśmy im winni tę pamięć, troskę o wartości, które nas ukształtowały i naszą powinnością jest przekazywanie ich kolejnym pokoleniom.

Celebrujemy ten dzień na wiele sposobów, chcemy by stał się świętem jednoczącym nas pod biało-czerwoną flagą i wierzę, że program, który przygotowaliśmy, pozwoli nam uczcić go w sposób godny, a przy okazji spędzić ten czas w gronie najbliższych. – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Na uczestników wydarzenia czeka wielka wystawa militariów, na której będzie można zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe. Ponadto pojawi się szereg ekspozycji instytucji wojewódzkich, służb mundurowych i jednostek wojskowych, gdzie poza stoiskami promocyjnymi będą także prezentowały swoje wyposażenie.

W programie wydarzenia znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, takie jak strzelnica laserowa, dmuchańce, a także samochodziki elektryczne, kolejka torowa czy euro bungee. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze strefy wirtualnej rzeczywistości czy strefy malowania na buziach. Nie zabraknie też foodtrucków „Żarciowozy” z różnorodnym menu, z daniami na ciepło i napojami.

– Zależy nam, żeby Święto Niepodległości można było celebrować w gronie najbliższych, dlatego co roku chętnie przygotowujemy szereg różnorodnych atrakcji na ten dzień, co przyciąga na nasz obiekt całe rodziny. Wielka wystawa sprzętu wojskowego oraz atrakcje dla najmłodszych, zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że i w tegorocznej edycji obchodów też tak będzie – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również występów muzycznych. Od godziny 14:15 na scenie pojawią się zespoły: Slow Sunset, SMKKPM - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Kolory. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower.

– Dla fanów dobrego brzmienia nie zabraknie muzycznych doznań. Na scenie usłyszymy współczesne indie soul, funk, alternative R&B oraz tradycyjne folkowe instrumentarium z pięknie równoważącym groźnym pomrukiem gitary i mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej zespołu Zakopower – mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego. – Serdecznie wszystkich zapraszam na Stadion Śląski na Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wstęp na wydarzenie jest w pełni bezpłatny – dodaje.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędą się 11 listopada. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie od godziny 12:00. O godzinie 13:00 wszyscy zgromadzeni odśpiewają hymn narodowy. Zarówno wejście jak i wszelkie atrakcje będą darmowe. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie stadionslaski.pl oraz w mediach społecznościowych obiektu.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

PROGRAM WYDARZENIA:
12:00 – prezentacja programu, atrakcji i występów artystycznych
12:05 – występ orkiestr górniczych
12:40 – występ grupy Mażoretek „AKCENT”
13:00 – uroczyste odśpiewanie hymnu oraz przelot samolotów wojskowych
13:30 – koncert orkiestry Śląskiej Policji
13:50 – Pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum
KONCERTY:
14:15 – Zespół SLOW SUNSET
15:00 – Zespół SMKKPM
16:00 – Zespół KOLORY
17:00 – ZAKOPOWER
18:15 – planowany koniec wydarzenia

Autor: materiał prasowy spółki, fot. FB/Zakopower - Official, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 maja 202409:01

Alarm z monitoringu przy Chopina

Alarm z monitoringu przy Chopina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.