Atak na raciborskich policjantów. Dwaj podejrzani w areszcie śledczym

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 39 lat, którzy znieważyli i napadli na interweniujących policjantów. Kiedy mundurowi podjęli interwencję wobec nietrzeźwej 36-letniej kierującej volkswagenem golfem, dwaj pasażerowie swoją agresję skierowali przeciwko nim. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu - teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.
- W niedzielę 16 października dyżurny odebrał zgłoszenie od świadka o kobiecie kierującej golfem, która prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Samochód był widziany w Szonowicach przy ulicy Słowackiego. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z raciborskiej prewencji. Policjanci po 17.00 namierzyli podejrzany samochód w Pawłowie przy ulicy Słonecznej. Wówczas potwierdzili też, że 36-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego miała w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dwaj pasażerowie golfa zaczęli wyzywać wtedy interweniujących stróżów prawa wulgarnymi obelgami. Kiedy usłyszeli, że za znieważenie grozi im zatrzymanie, wspólnie rzucili się na policjantów. Napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani. Dwaj mieszkańcy powiatu raciborskiego w wieku 28 i 39 lat trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani usłyszeli już zarzuty znieważenia i czynnej napaści na mundurowych. Raciborski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara nawet do 10 lat więzienia - informuje komenda.



![Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17702889391484229380dsc03899-2-.jpg)










![Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych [RAPORT 998] Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1694204944img_9402-.jpg)


![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)


























![Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770276174dsc-8710-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany