Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 października 202210:09

Raport 998. Pożary, kolizje, otwarcia mieszkań i owady. Weekend raciborskich strażaków

Reklama
Powiat:

Dwanaście zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono w Żerdzinach, Rudzie Kozielskiej, Kornicach, Rudniku, Kuźni Raciborskiej, Budziskach, Krzyżanowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 7 października 2022

O godzinie 15.48 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Kochanowskiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na ugaszeniu ognia, który pojawił się w komorze silnika. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 16.16. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania w bloku wielorodzinnym przy ulicy Londzina w Raciborzu. Przyczyną wezwania była odkręcona woda w mieszkaniu, która wylewała się spod drzwi lokalu. Po wejściu do mieszkania przy użyciu drabiny mechanicznej, strażacy zakręcili wodę, o czym poinformowali zarządcę budynku. W lokalu nikogo nie zastano.

O godzinie 17.55 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Żerdzin. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Osobowego nissana i dostawczego volkswagena. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zderzeniu. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

- Sprawczynią zdarzenia była 64-letnia kierująca volkswagenem, która nie zachowała odpowiedniej odległości od poprzedzającego ją nissana, przez co wjechała w jego tył. Nissanem kierował 29-letni mężczyzna. Oboje uczestnicy byli trzeźwi, a sprawczynię ukarano mandatem karnym. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję - informuje oficer prasowy KPP w Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański. 

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 18.03 zawyła syrena strażacka w Rudzie Kozielskiej. Jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Sportową. Działania strażaków polegały na usunięciu gniazda owadów. Podobną interwencję odnotowano o godzinie 19.36 w Rudniku przy ulicy Sylwestra. Tam działania prowadzili miejscowi ochotnicy.

Z kolei o godzinie 18.25 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP skierowano do Kornic na ulicę Przemysłową, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zapaleniu uległa sterta trocin. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną jego pojawienia się było podpalenie.

Sobota, 8 października 2022

Pierwsze sobotnie zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 9.03 przy ulicy Eichendorffa w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch motocykli. Kierująca jednym z nich 47-latka, próbując uniknąć zderzenia z samochodem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzyła się z innym motocyklem. Kobieta została zabrana do szpitala. Strażackie działania, poza udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w motocyklach oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 15 000 złotych. W akcji udział brały dwa zastępy z Reymonta.

- Kierująca hondą nie zachowała należytej odległości od innego pojazdu, w związku z czym doszło do zderzenia. Sprawczynią była 47-letnia kobieta, poszkodowanym 52-letni mężczyzna. Oboje byli trzeźwi. Na sprawczynię kolizji nałożono mandat karny - przekazał nadkom. Mirosław Szymański.

O godzinie 15.10 odnotowano kolejne, tym razem dość nietypowe zgłoszenie. Mieszkanka ulicy Moniuszki w Kuźni Raciborskiej poinformowała strażaków, że wyszła z mieszkania, zatrzasnęła drzwi, lecz zapomniała kluczy. Dodatkowo w mieszkaniu pozostawiła potrawę na gazie. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który pomógł w otwarciu lokalu oraz zapobiegł przypaleniu strawy.

Niedziela, 9 października 2022

Niedziela rozpoczęła się od interwencji w Budziskach przy ulicy Szkolnej o godzinie 3.31. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym, podczas którego samochód uderzył w słup energetyczny. Kierowca pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia. Do akcji skierowano jeden zastęp OSP. Działania druhów ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączenia akumulatora w pojeździe. Samochód znajdował się poza jezdnią, nie stwarzał zagrożenia dla ruchu. Na miejsce wezwano także pogotowie energetyczne, które miało zająć się usunięciem uszkodzenia instalacji elektrycznej.

- Kierujący passatem początkowo oddalił się z miejsca zdarzenia, lecz po chwili powrócił na nie. Był nim 33-letni mężczyzna. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Sprawca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym - powiedział rzecznik KPP w Raciborzu. 

O godzinie 8.22 jeden zastęp OSP udał się na ulicę Wyzwolenia w Krzyżanowicach. Przyczyną interwencji było gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

O pozostałych interwencjach z weekendu czytaj także:

Wyciek nieznanej substancji do Odry

Strażacka akcja przy Żorskiej. Co było przyczyną? 

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.