Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 sierpnia 202211:06

Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022

Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na Śląskie bez granic - Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022 - spotkanie z tradycją i kulturą egzotycznych gości.

Od 29 sierpnia do 4 września w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie oraz w Częstochowie i innych miastach naszego województwa gościć będą zespoły z Ekwadoru, Indii, Chile i Turcji. 

2 września o godzinie 18.00 zapraszamy do sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 na KONCERT FESTIWALOWY, na którym wystąpią zespoły z Ekwadoru, Turcji i Chile.

Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Województwa Śląskiego, a Patronatem Honorowym objął je Pan Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, natomiast koncert raciborski wesprze Miasto Racibórz.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe zaprasza gospodarz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz partnerzy Festiwalu.

Honorowy Patronat Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Śląskiego. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/.../Miedzynarodowe-Dni.../Raciborz 

Honorowane raciborskie karty: "Senior 60+", "Rodzina+".

CHILE - Compañía Artística de Folclor Internacional. Zespół utworzony został w 2006 roku przez młodych studentów i profesjonalistów z gminy Maipú w celu utrwalania, rozpowszechniania i promowania dziedzictwa kulturowego Chile. Wieloletnia działalność twórcza i artystyczna zespołu, bazująca na tradycjach tanecznych różnych regionów kraju, została doceniona i wyróżniona podczas krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych. Grupa została uhonorowana również prestiżowym tytułem Ambasadorów Kultury Chile.

Zespół Compañía Artística de Folclor Internacional z Chile z powodzeniem wykonuje dwa programy artystyczne na całym świecie. Pierwszy z nich jest koncertem inspirowanym tradycjami wyspy Rapa Nui (Wyspy Wielkanocnej) i kultury przodków z Chile. Ukazuje różnorodność, bogactwo muzyczne i kulturowe wyspy: tańce, piosenki oraz hokos - rytuały. Drugi program nawiązuje do najbardziej reprezentatywnej strefy regionu centralnego Chile i ludności huasos. W programie w oryginalny sposób zaprezentowany jest chilijski taniec Cueca, podkreślający tradycje narodowe. Koncert stanowi również barwny pokaz tradycyjnych kostiumów z Chile. Dyrektorem Zespołu jest Sebastián Alfredo Orrego Rojas.

EKWADOR - Producción Folklórica Internacional Markani Ecuador. Działalność zespołu, założonego 1 listopada 2018 roku, związana jest z miejscowością Ibarra w prowincji Ekwadoru Imbabura. Do utworzenia zespołu przyczynili się Santiago Hernández - obecny dyrektor oraz Pedro Meneses. Grupa zasłynęła wydaniem albumu CD La Misma Luna ("Ten sam księżyc") zawierającego najbardziej popularne utwory zespołu. Międzynarodowe koncerty grupy obejmują między innymi festiwale folklorystyczne, w tym: Polski Akademicki Festiwal Folklorystyczny (Polonia Academic Folk Festiwal), Festiwal Folklorystyczny Silesia (Polonia Silesia Folk Festival), Międzynarodowe spotkanie z folklorem we Włoszech (Incontro Internationale del Folklore), Flavio Fiorletta we Włoszech, a także liczne występy w Kolumbii i Peru. Dyrektorem Zespołu jest Santiago Hernández.

INDIE - Raaga Cultural Group of Performing Art. Pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, szerzenie kultury stanu Gudźarat, nauczanie, wykonywanie tradycyjnych tańców ludowych na scenie krajowej i międzynarodowej - to nieodzowne wartości zespołu folklorystycznego „Raaga”, którego dyrektorem jest Harshadkumar Solanki. Zespół występuje na międzynarodowych konkursach i festiwalach oraz aktywnie uczestniczy w różnych programach kulturalnych i konkursach tańca ludowego, organizowanych przez rząd stanu Gudźarat, takich jak: Vibrant Mahotsav, Kite Festival - festiwal latawców, Rann Utsav, Karnawał Kankariya. Corocznie organizuje warsztaty tańca ludowego podczas najstarszego znanego festiwalu tańca w stanie Gudźarat - Navaratri Mahotsav. Zespół Raaga popularyzuje i promuje tradycyjne tańce ludowe stanu Gudźarat, w tym: Raas, Garba, Sword Dance (taniec miecza), Maniyaro, Rasdo, Tippani, Tribal Dances oraz Hudo (tańce plenienne). Dyrektorem Zespołu jest Harshadkumar Solanki.

TURCJA - Atakoy Halk Oyunlari Genclik Ve Spor Kulübü Dernegi - ATAKOY FOLK DANCES of YOUTH and SPORTS ASSOCIATIONS. Grupa folklorystyczna Atakoy rozpoczęła działalność artystyczną w 2007 roku. Prezentuje sztukę tańca wywodzącego się z tradycji przodków, przekazując rodzimą kulturę z pokolenia na pokolenie. Zespół aktywnie uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach folkloru, występując na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Promuje kulturę swojego kraju wykonując, popularyzując i ucząc tureckich tańców ludowych. Celem pośrednim działalności zespołu jest również przyczynianie się do rozwoju duchowego i fizycznego młodych ludzi. „Zależy nam, aby młodzi ludzie zaznajomili się z rodzimymi tradycjami, wypełniali wolny czas działaniami społecznymi i kulturalnymi.” Zespół występował m.in. na festiwalach:

2012 CIOFF International Küçükçekmece Lake Festival - 2012 CIOFF Międzynarodowy Festiwal Jeziora Kucukcekmece,
2013 CIOFF International Küçükçekmece Lake Festival - 2013 Międzynarodowy Festiwal Jeziora Kucukcekmece CIOFF,
2014 CIOFF International Nalçik-Balkarya Festival - 2014 Międzynarodowy Festiwal Nalczyk-Bałkaria CIOFF,
2015 Slovakia Trnava International Folk Dances Festival - 2015 Międzynarodowy Festiwal Tańców Ludowych Słowacja Trnava,
2017 C.I.O.F.F.Skopje’Gazi Baba Internatıonal Folk Dance Festıval - 2017 Międzynarodowy Festiwal Tańca Ludowego C.I.O.F.F.Skopje'Gazi Baba,
2018 Anseong City Festival –South Korea - 2018 Anseong City Festival – Korea Południowa
2019 Neustad -Germany - 2019 Neustad -Niemcy

Dyrektorem Zespołu jest Dinckal Tunca.

lskie_bez_granic_racibrz

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.