Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 24 czerwca 2022

Pierwszą piątkową interwencję odnotowano o godzinie 15.11. Jeden zastęp PSP pognał na ulicę Klasztorną w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Dzięki szybkiej interwencji udało się ugasić ogień i uniknąć strat materialnych.

O godzinie 15.42 dwa zastępy PSP zadysponowano na ulicę Drzymały w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe i przeprowadzeniu pomiarów w mieszkaniu zgłaszającego obecności tlenku węgla nie stwierdzono. Sprawdzono jednak pozostałe lokale w budynku pięciokondygnacyjnym.

- Także i w tym przypadku strażackie detektory nie wskazały obecności czadu. Trzeba jednak zauważyć, że w momencie przyjazdu zastępów na miejsce okna w mieszkaniu zgłaszającego były już otwarte. W ten sposób nie można wykluczyć wcześniejszej obecności tlenku węgla w lokalu – powiedział bryg. Roland Kotula, dowódca JRG w PSP Racibórz.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 20.33 przy ulicy Słonecznej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

O godzinie 20.44 jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Cegielnianą w Krzanowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zawiadomienie o gnieździe niebezpiecznych owadów. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na jego usunięciu. Owadami tymi były osy.

Kolejne dwa zdarzenia dotyczyły usuwania plam oleju z jezdni. Pierwsze zgłoszenie dotyczące konieczności interwencji w związku z plamą substancji ropopochodnej na drodze wpłynęło o godzinie 21.21 z ulicy Michejdy w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Podobne zgłoszenie odebrano o godzinie 21.35. Tym razem z ulicy Zamkowej w Raciborzu. W tym przypadku do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

- Tak znaczne siły i środki spowodowane były tym, że plama rozciągnięta była na długości około jednego kilometra. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni – przekazał oficer prasowy PSP w Raciborzu, Roland Kotula.

Sobota, 25 czerwca 2022

Pierwsze zdarzenie tego dnia odnotowane zostało w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1.38. Podobnie jak dwa poprzednie dotyczyło plamy substancji ropopochodnej na jezdni. Znajdowała się ona na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do jej usunięcia zadysponowano jeden zastęp PSP.

O godzinie 2.25 tej samej nocy wpłynęło kolejne zgłoszenie. Wynikało z niego, że zgłaszający widział mężczyznę wchodzącego do Odry przy w pobliżu ulicy Zamkowej. Niestety stracił go z pola widzenia i nie potrafił nawiązać kontaktu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania służbom udało się ustalić, że mężczyzna wyszedł z rzeki i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kolejna interwencja konieczna była o godzinie 8.30 w Kornicach przy ulicy Spółdzielczej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw na nieużytkach. Do akcji zadysponowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na ugaszeniu ognia, którym objęty był obszar około 1 ara. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieostrożność osób dorosłych w trakcie posługiwania się otwartym ogniem.

O godzinie 9.06 jeden zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz pogotowie energetyczne prowadziły działania przy ulicy Czynu Społecznego w Raciborzu. Związane były one z usunięciem konara drzewa, który opierał się o linię średniego napięcia, co groziło jej zerwaniem. Na szczęście obyło się bez strat.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.15 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kościuszki w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu w stan alarmu domowej czujki czadu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów potwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu zgłaszającego. Lokal przewietrzono. Dokonano także sprawdzenia innych lokali, w których obecności niebezpiecznego gazu nie stwierdzono.

Niedziela, 26 czerwca 2022

Po w miarę pracowitych dwóch dniach, w niedzielę strażacy mieli odrobinę wytchnienia. Odnotowano bowiem tylko jedno zgłoszenie. O godzinie 9.04 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zaplątanym w żyłkę łabędziu. Zdarzenie miało miejsce w Zawadzie Książęcej w pobliżu ulicy Raciborskiej. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że pisklę łabędzia zaplątało się w żyłkę wędkarską. Strażacy ostrożnie podeszli do ptaka, po czym uwolnili go i wypuścili na wolność – przekazał bryg. Roland Kotula z PSP Racibórz.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202221:31

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. pixabay.com/Salamandern
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202219:29

Złoci medaliści z Rotterdamu wrócili już do Raciborza [WIDEO]

Złoci medaliści z Rotterdamu wrócili już do Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RTK, fot. Reprezentacja Polskich Strażaków WPFG Rotterdam 2022
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202205:50

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/DajToGłośniej
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.