Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 24 czerwca 2022

Pierwszą piątkową interwencję odnotowano o godzinie 15.11. Jeden zastęp PSP pognał na ulicę Klasztorną w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Dzięki szybkiej interwencji udało się ugasić ogień i uniknąć strat materialnych.

O godzinie 15.42 dwa zastępy PSP zadysponowano na ulicę Drzymały w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe i przeprowadzeniu pomiarów w mieszkaniu zgłaszającego obecności tlenku węgla nie stwierdzono. Sprawdzono jednak pozostałe lokale w budynku pięciokondygnacyjnym.

- Także i w tym przypadku strażackie detektory nie wskazały obecności czadu. Trzeba jednak zauważyć, że w momencie przyjazdu zastępów na miejsce okna w mieszkaniu zgłaszającego były już otwarte. W ten sposób nie można wykluczyć wcześniejszej obecności tlenku węgla w lokalu – powiedział bryg. Roland Kotula, dowódca JRG w PSP Racibórz.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 20.33 przy ulicy Słonecznej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

O godzinie 20.44 jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Cegielnianą w Krzanowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zawiadomienie o gnieździe niebezpiecznych owadów. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na jego usunięciu. Owadami tymi były osy.

Kolejne dwa zdarzenia dotyczyły usuwania plam oleju z jezdni. Pierwsze zgłoszenie dotyczące konieczności interwencji w związku z plamą substancji ropopochodnej na drodze wpłynęło o godzinie 21.21 z ulicy Michejdy w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Podobne zgłoszenie odebrano o godzinie 21.35. Tym razem z ulicy Zamkowej w Raciborzu. W tym przypadku do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

- Tak znaczne siły i środki spowodowane były tym, że plama rozciągnięta była na długości około jednego kilometra. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni – przekazał oficer prasowy PSP w Raciborzu, Roland Kotula.

Sobota, 25 czerwca 2022

Pierwsze zdarzenie tego dnia odnotowane zostało w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1.38. Podobnie jak dwa poprzednie dotyczyło plamy substancji ropopochodnej na jezdni. Znajdowała się ona na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do jej usunięcia zadysponowano jeden zastęp PSP.

O godzinie 2.25 tej samej nocy wpłynęło kolejne zgłoszenie. Wynikało z niego, że zgłaszający widział mężczyznę wchodzącego do Odry przy w pobliżu ulicy Zamkowej. Niestety stracił go z pola widzenia i nie potrafił nawiązać kontaktu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania służbom udało się ustalić, że mężczyzna wyszedł z rzeki i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kolejna interwencja konieczna była o godzinie 8.30 w Kornicach przy ulicy Spółdzielczej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw na nieużytkach. Do akcji zadysponowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na ugaszeniu ognia, którym objęty był obszar około 1 ara. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieostrożność osób dorosłych w trakcie posługiwania się otwartym ogniem.

O godzinie 9.06 jeden zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz pogotowie energetyczne prowadziły działania przy ulicy Czynu Społecznego w Raciborzu. Związane były one z usunięciem konara drzewa, który opierał się o linię średniego napięcia, co groziło jej zerwaniem. Na szczęście obyło się bez strat.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.15 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kościuszki w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu w stan alarmu domowej czujki czadu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów potwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu zgłaszającego. Lokal przewietrzono. Dokonano także sprawdzenia innych lokali, w których obecności niebezpiecznego gazu nie stwierdzono.

Niedziela, 26 czerwca 2022

Po w miarę pracowitych dwóch dniach, w niedzielę strażacy mieli odrobinę wytchnienia. Odnotowano bowiem tylko jedno zgłoszenie. O godzinie 9.04 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zaplątanym w żyłkę łabędziu. Zdarzenie miało miejsce w Zawadzie Książęcej w pobliżu ulicy Raciborskiej. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że pisklę łabędzia zaplątało się w żyłkę wędkarską. Strażacy ostrożnie podeszli do ptaka, po czym uwolnili go i wypuścili na wolność – przekazał bryg. Roland Kotula z PSP Racibórz.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202213:12

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 7 grudnia, siedem par odebrało z rąk włodarza Raciborza medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Aktualności9 grudnia 202210:48

LPR wezwano na Ocice

LPR wezwano na Ocice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Reklama
Reklama
Aktualności8 grudnia 202209:43

Poparzenie w Zabełkowie, zadymienie w Markowicach

Poparzenie w Zabełkowie, zadymienie w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności8 grudnia 202218:35

Najnowsza oferta nieruchomości m. Racibórz

Najnowsza oferta nieruchomości m. Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności7 grudnia 202209:38

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Już od stycznia mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień na Łąkowej, Kolejowej i Ocickiej. Starostwo rusza z pracami wartymi ponad 14,22 mln zł. Co dokładnie będzie robione - o tym w krótkim materiale wideo.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności8 grudnia 202211:00

Pogrzebień ma nowego sołtysa

Pogrzebień ma nowego sołtysa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Kornowac
Aktualności7 grudnia 202209:13

Raport 998. Zadymienie w mieszkaniu przy Kanałowej

Raport 998. Zadymienie w mieszkaniu przy Kanałowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności7 grudnia 202210:08

W Łubowicach o wyjątkowych kobietach

W Łubowicach o wyjątkowych kobietach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
lubowice.pl/Ewa Porwal, fot. FB/Zdrowo Bookknięte
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.