Raciborscy działkowcy z dotacją z Katowic

W Śląskim Urzędzie Marszałkowskim rozdano czeki dla rodzinnych ogrodów działkowych. Wśród beneficjentów są także raciborzanie.
To już druga edycja programu dofinansowania ROD-ów z terenu Województwa Śląskiego. Tym razem w puli jest 1,5 mln zł. Na początek podzielono kwotę ponad 628 tysięcy złotych, które trafiły do 17 podmiotów. Symboliczne czeki przedstawiciele ogródków działkowych odebrali dziś w Sali Sejmu Śląskiego. - Gratuluję wszystkim Rodzinnym Ogrodom Działkowym, które uzyskały dofinansowanie ze środków samorządu województwa, w sumie prawie 630 tysięcy złotych – mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.
ROD im. Powstańców Śląskich Racibórz ul. Polna otrzyma pieniądze na wykonanie drogi dojazdowej do gruntu rolnego tj. zjazdu z drogi wojewódzkiej nr 916 do gruntu rolnego na działkę ewidencyjną 167/91 - dotacja
47 381,10 zł.
- Ogrody działkowe od ponad 120 lat są miejscem pracy, rekreacji i spotkań międzypokoleniowych. O ich sile i znaczeniu świadczy fakt, że działkowcy rekrutują się spośród wszystkich grupy społecznych i zawodowych, ludzi w różnym wieku i o różnym statusie majątkowym. Swoje miejsce znajdują tu zarówno osoby z kilkudziesięcioletnim stażem jak i młode, które chcą kontynuować tradycje rodziców i tworzyć warunki do zdrowego wypoczynku dla swoich dzieci. Cieszę się, że dzięki pozyskanym funduszom Wasze ogrody wypięknieją. Zapraszam także działkowców do udziału w kolejnym naborze, który potrwa do końca maja i w którym do rozdysponowania pozostaje 900 tysięcy złotych – dodaje marszałek województwa.
Symboliczne czeki działkowcom wręczali: członek zarządu województwa Beata Białowąs oraz radni Sejmiku, Rafał Kandziora (przewodniczący komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich) oraz Bartłomiej Kowalski. - W pierwszej edycji do podziału była kwota blisko miliona złotych. W drugiej, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, pula została zwiększona do 1,5 mln zł. Drugi nabór potrwa do 31 maja – przypomina Beata Białowąs, członek zarządu województwa. Środki finansowe przeznaczane na ten cel są funduszami pochodzącymi z budżetu województwa, które pozyskiwane są z opłat za wyłączenie gruntów rolnych z produkcji na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Przedmiotowe inwestycje dotyczą m.in. budowy i modernizacji alej ogrodowych wraz z odwodnieniem, zbiorników wody deszczowej, które zlokalizowane są na terenie ogólnym ROD, przeznaczonym do wspólnego użytkowania przez wszystkich działkowców.
W sprawie naboru należy kontaktować się z Departamentem Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Bernyś Anna
Kierownik referatu
telefon: +48 (32) 77 44 801
Graczyk Agnieszka
telefon: +48 (32) 77 44 801
Wnioski można składać osobiście w kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub nadsyłać pocztą na adres Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice







![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)











![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)





![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)















![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz