Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 marca 202214:02

Kolejne paczki z powiatu już na Ukrainie

Kolejne paczki z powiatu już na Ukrainie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Wczoraj, do Ukrainy wyruszył kolejny, bo już czwarty transport z pomocą humanitarną od mieszkańców powiatu raciborskiego.

Tym razem ponad setka kartonów pojechała bezpośrednio do naszego partnerskiego miasta Horishni Plavni, gdzie zostanie rozdzielona tym najpilniej potrzebującym (dzisiaj nad ranem przeładowano je tuż za granicą do drugiego samochodu).

W największej części były to środki pierwszej pomocy, które szczególnie potrzebowali nasi wschodni przyjaciele i które na ich prośbę specjalnie zamówiliśmy. Reszta to żywność oraz inne niezbędne do życia artykuły, za które niezmiennie dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom.

Niestety, wojna się nie kończy i potrzeby nie maleją, wręcz przeciwnie, bo atakowanych miejscowości, szkół, szpitali oraz osiedli mieszkaniowych, z dnia na dzień jest więcej, dlatego zachęcamy do dalszej życzliwości i hojności na rzecz znajdujących się w tragicznej sytuacji, obywateli Ukrainy.

- Szanowni mieszkańcy powiatu raciborskiego, wielu z Was nie tylko zasila naszą zbiórkę, ale również przyjmuje uchodźców pod swój dach lub w inny sposób udziela im cennego wsparcia. Takie akty pomocy zasługują na najwyższe uznanie i są doceniane na całym świecie, jednak nie ustawajmy w tych działaniach i na miarę naszych możliwości kontynuujmy tę dobroczynną akcję solidarności – apeluje starosta raciborski, Grzegorz Swoboda.

Nasze zlokalizowane na terenie szkół punkty zbiórek, nie zmieniają swoich godzin otwarcia i są do Waszej dyspozycji dwa dni w tygodniu. Obecnie najbardziej oczekiwane jest pożywienie, a konkretnie produkty z długim terminem przydatności, ale mile widziane są również m.in. środki higieniczne.

Chętnych do przekazywania darów zapraszamy do:
1. CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu (wtorek w godz. 14.00 - 18.00)
2. II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu (sobota w godz. 09.00 - 13.00)

Chętnych do zaoferowania pomocy (w zakresie np. zakwaterowania, posiłków itp.) zapraszamy do kontaktu:ukraina@powiatraciborski.pl 

Autor: (SP), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Aktualności31 marca 202307:39

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Aktualności30 marca 202313:08

Kto zaśmiecił Suminę? Zdjęcia czytelnika

Kto zaśmiecił Suminę? Zdjęcia czytelnika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności30 marca 202313:39

Nowe narkotyki, nowe zagrożenia

Nowe narkotyki, nowe zagrożenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.