Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 marca 202209:16

Raport 998. Dwa pożary w godzinę. To dzieło podpalacza?

Raport 998. Dwa pożary w godzinę. To dzieło podpalacza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie wtorkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali siedem interwencji. Działania prowadzono w Turzu, Szonowicach, Kuźni Raciborskiej i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 13.20 strażacy wyjechali do zdarzenia na ulicy Mariańskiej w Raciborzu. Tym razem jeden zastęp strażaków wezwano z powodu roju pszczół, które znajdowały się w pobliżu jednego z zakładów pracy. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nie doszło do wyrojenia owadów. Te jedynie żerowały na już kwitnącym drzewie. Zdarzenie zostało zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 14.02 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Słowackiego, skąd napłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe na miejsce strażacy dostali się do lokalu przez balkon. Po wejściu i przeszukaniu mieszkania okazało się, że jest ono puste.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 16.32 na ulicy Karola Miarki w Raciborzu. Dwa zastępy PSP prowadziły działania związane z przewozem uchodźców z Ukrainy.

O godzinie 17.32 jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP pognały do Turza na ulicę Kościuszki, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w korycie rzeki Odry. Po dojeździe służb na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na ugaszeniu ognia. Łącznie spaleniu uległo około 11 arów trawy. Strat materialnych nie odnotowano. Jako przyczynę podano podpalenie.

Nieco ponad godzinę później (godz. 18.48) dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP zadysponowano do Szonowic na ulicę Wygon. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o pożarze stogu słomy. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na ugaszeniu ognia. Spaleniu uległo w sumie około piętnastu bali słomy. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

O godzinie 19.49 jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP pognały do Kuźni Raciborskiej na ulicę Krasickiego. Zgłoszenie dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu w jednym z budynków wielorodzinnych. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że przyczyną zdarzenia był nie zakręcony zawór w wymienianej butli gazowej. Pozostałość gazu wydostała się do atmosfery powodując wszczęcie alarmu. Strażacy dokonali pomiarów, które ostatecznie wykluczyły możliwość eksplozji.

aaa.[6]
fot. Grupa Racibórz 112

Z kolei dziś, 23 marca, strażacy odnotowali już jedną interwencję. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zwisającej szybie z okna pustostanu przy ulicy Rudzkiej. Szyba zwisała nad chodnikiem stwarzając zagrożenie dla pieszych. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który usunął zagrożenie oraz uprzątnął chodnik z resztek szkła.

Autor: red., fot. FB/OSP Strzybnik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.