Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202120:15

Śląskie: kolejne 100 łóżek dla chorych na COVID-19 w szpitalach

Śląskie: kolejne 100 łóżek dla chorych na COVID-19 w szpitalach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Kolejne 100 łóżek dla chorych na COVID-19 udostępniono w poniedziałek w szpitalach woj. śląskiego. Łączna liczba takich miejsc wynosi 3023, z czego zajęte jest 2318. Zajęte jest też 217 z 250 łóżek respiratorowych.

"To pokazuje, że niestety nadal wysoki jest współczynnik hospitalizacji i nadal konieczne jest uruchamianie następnych miejsc covidowych w województwie" – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

"Dlatego dzisiaj ponad 100 następnych łóżek następnych jest uruchamianych w szpitalach w Mysłowicach, Świętochłowicach, Pszczynie Tychach czy w Bytomiu po to, by zapewnić miejsca kolejnym pacjentom, w tym uruchamiane będą łóżka respiratorowe, bo rzeczywiście wysoki poziom tych miejsc jest wykorzystywany. Coraz więcej pacjentów – w większości niezaszczepionych – trafia pod te urządzenia" – dodała.

W woj. śląskim potwierdzono minionej doby 1638 nowych zakażeń koronawirusem – to drugi wynik w kraju, najwięcej nowych przypadków było w woj. mazowieckim – 2116.

W poniedziałek 84,51 proc. śląskich przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek pracowało w całości stacjonarnie. W całości zdalnie pracowało: 7 przedszkoli, 9 szkół podstawowych, 5 ponadpodstawowych i 2 placówki.

W weekend liczba dawek szczepionki przeciw COVID-19, podanych mieszkańcom woj. śląskiego, przekroczyła 5 mln. W pełni zaszczepionych jest 2 140 671 osób. (PAP) Anna Gumułka lun/ joz/

W Raciborzu na dzień 6 grudnia, na 73 łóżka covidowe zajętych jest 69.

Autor: PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i - według poprzedniego prezydenta - prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, w której rządząca w Radzie Miasta większość chciała większego, murowanego w całości obiektu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W sobotę, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.