Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 października 202123:12

Gmina Krzyżanowice weszła w nowy rok kulturalny. Wójt wręczył nagrody

Gmina Krzyżanowice weszła w nowy rok kulturalny. Wójt wręczył nagrody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Agnieszka Winiarczyk, Ilona Świerczek oraz Zespół Taneczny Uśmiech to tegoroczni laureaci nagród wójta Grzegorza Utrackiego, wręczonych podczas inauguracji roku kulturalnego dziś, 8 października, w Centrum Kultury w Tworkowie.

W nowy rok kulturalny, niedługo po premierze Nie czas umierać o przygodach Jamesa Bonda, gmina Krzyżanowice weszła w rytm muzyki z filmu o agencie 007. Na scenie tworkowskiego Centrum Kultury wykonali ją muzycy Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Fulneczka. W koncercie towarzyszyło im wokalne duo – Magdalena Pohlmann i Kamil Klimek. Wśród oficjeli zasiedli tworkowiki - starosta Grzegorz Swoboda oraz przewodniczący Rady Gminy Brunon Chrzibek.

Gospodarz, wójt Grzegorz Utracki, przypomniał, że aktywność kulturalno-społeczna to jedna z wizytówek gminy Krzyżanowice. Z rocznych pandemicznych obostrzeń wyszła bez szwanku, z nadziejami i optymizmem na kolejne 12 miesięcy. Co więcej, ważnym i rozpoznawalnym miejscem na mapie kulturalnej powiatu stał się zamek w Tworkowie.

Wśród wyróżnionych nagrodą wójta znaleźli się: Agnieszka Winiarczyk – była dyrektor gminnej biblioteki, która odeszła na emeryturę po 45 latach pracy; szefująca Zespołowi Tanecznemu Uśmiech Ilona Świerczek oraz sam zespół, święcący regularnie triumfy na scenach w Polsce i zagranicą, szykujący się do jubileuszu we wspomnianym tworkowskim zamku.

Autor: fot. UG Krzyżanowice/ŁB, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.