Spalona pięć lat temu hala byłej Emy-Brzezie ma nowego właściciela [FOTO LOTNICZE]
![Spalona pięć lat temu hala byłej Emy-Brzezie ma nowego właściciela [FOTO LOTNICZE] Spalona pięć lat temu hala byłej Emy-Brzezie ma nowego właściciela [FOTO LOTNICZE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
W obiekcie wciąż zalegają hałdy odpadów. Jak wynika z naszych informacji, w lipcu nieruchomość znalazła nabywcę. To firma z branży projektowania maszyn i obróbki CNC.
W czerwcu tego roku syndyk masy upadłościowej Ewy W. wystawił nieruchomość na przetarg za cenę 95 200 zł (0,3429 ha działki w użytkowaniu wieczystym oraz budynki, oszacowana wartość rynkowa 136 tys. zł). Ogłoszenie umieszczono w popularnym ogólnopolskim portalu z ofertami. W planie przestrzennym jest to teren produkcji przemysłowej. Do pożaru doszło tu w październiku 2016 r. Prokuratorskie postępowanie w tej sprawie umorzono w 2017 r. Nie wskazano sprawcy.
W księdze wieczystej figuruje już nowy właściciel - to PCC Pivexin sp. z o.o. z Raciborza, wynajmująca już na byłej Emie część obiektów. Cena nabycia była wyższa niż wywoławcza. Na nabywcy nie ciążą już zobowiązania poprzedniego właściciela (operat szacunkowy zawierał obszerną listę hipotek przymusowych).
Jak informuje nas prezes spółki, w przyszłym roku rozpocznie się porządkowanie terenu, począwszy od wywozu odpadów z pożarzyska. - Przywrócimy zakład do świetności, poszerzając naszą ofertę - słyszymy.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany