Przeszczep włosów – dla kogo, na czym polega i ile kosztuje?

Włosy to ozdoba każdego człowieka i nieodłączny element dobrego wyglądu. Ich kondycja i stan mają wpływ nie tylko na aparycję, ale w efekcie także na samopoczucie. Nie dziwi zatem fakt, że łysienie androgenowe to dla wielu osób ogromny problem, rzutujący na jakość i komfort życia. Każdy chyba słyszał o zabiegu przeszczepu włosów. Czy przeszczep włosów jest dobrym rozwiązaniem i remedium na problemy z nadmierną utratą włosów? Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.
Przeszczep włosów – co to za zabieg?
Na czym polega przeszczep włosów? Przeszczep włosów to zabieg, wykonywany przez specjalistów medycyny estetycznej. Mówiąc w skrócie polega on na przeniesieniu mieszków włosowych z miejsc dawczych (których nie dotknął problem łysienia) w miejsca biorcze (dotknięte łysieniem). Warto nadmienić, że proces przeszczepu włosów przeprowadzany jest w obrębie ciała jednego pacjenta, mieszki włosowe nie są pobierane od innego dawcy, lecz od samego pacjenta. Jeśli zastanawiasz się: przeszczep włosów ile kosztuje?, to zerknij do kolejnego akapitu.
Ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?
Pacjenci zastanawiają się, ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów. Zastanawiając się nad przeszczepem włosów, warto szukać skutecznych i bezpiecznych, ale korzystnych finansowo rozwiązań. Tego typu zabiegi nie należą bowiem do najtańszych. Niemniej efekty są warte podjęcia wszelkich wysiłków. Należy rozważyć zorganizowany wyjazd na przeszczep włosów do Turcji, gdzie pacjent otrzyma kompleksową usługę przeszczepu włosów. Pakiet premium, dotyczący zabiegu transplantacji włosów metodą FUE, kosztuje 2550 €. Organizator zapewnia zakwaterowanie, przelot, jak również można zabrać ze sobą osobę towarzyszącą (cena jest wówczas ustalana indywidualnie, ale są to znikome koszty).
Jak wygląda przeszczep włosów metodą FUE?
W metodzie FUE pobiera się tak zwane grafty – jednostki, zawierające do 4 mieszków włosowych – i wszczepia je w miejsca docelowe, aby zagęścić i usunąć zakola lub uzupełnić ubytek na czubku głowy, tzw. koronie. Przeszczep włosów wykonywany jest wówczas przy pomocy szafirowych ostrzy. Metoda ta ma wiele zalet. Po pierwsze ostrza są niezwykle cienkie i ostre, a co za tym idzie można pobrać więcej graftów podczas jednego zabiegu. Kolejnym istotnym aspektem tej metody jest mniejsza liczba powstających strupków. Ranki szybciej się goją, a więc po zabiegu pacjent szybciej dochodzi do siebie i szybciej może podziwiać efekty. Grafty są natomiast pobierane z boków i tyłu głowy, ponieważ w tych miejscach posiadamy włosy genetycznie odporne na łysienie androgenowe.
Co warto wiedzieć przed przeszczepem włosów?
Wielu pacjentów pragnie w jakiś sposób przygotować się do zabiegu. Tak naprawdę do zabiegu nie trzeba się jednak przygotowywać. Wszystko odbywa się na miejscu w klinice. Po zabiegu można tak naprawdę po jednym dniu odpoczynku, w którym ściągany jest mały opatrunek i odbywa się konsultacja po zabiegowa wrócić do codziennej aktywności, można także, w zależności od wykonywanego zawodu, normalnie pracować – wszystkie takie szczegóły omawiane są natomiast jeszcze przed przeszczepem włosów. Rekonwalescencja wymaga oczywiście zastosowania się do pewnych wytycznych, o których informuje lekarz specjalista. Niemniej zabieg transplantacji włosów nie wymaga przygotowania ani nie niesie za sobą niebezpieczeństwa.
Jak dbać o mieszki włosowe po zabiegu?
Warto wiedzieć, jak zadbać o przeszczepione mieszki włosowe po zabiegu. Po przeszczepie włosów może wystąpić obrzęk. Jeżeli chodzi o miejsce dawcze, to czas gojenia wynosi zwykle 1-2 tygodni. Podobny czas gojenia dotyczy miejsc, gdzie mieszki włosowe zostały przeszczepione. Tym samym pełną aktywność można uzyskać już po dwóch tygodniach. Wcześniej należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, nie wolno zakładać kasków, kąpać się w basie czy też opalać się na słońcu. Ponadto najlepiej unikać dotykania tych miejsc bezpośrednio po przeszczepie. Ważne, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju produkty do stylizacji włosów (lakiery, żele) oraz odżywki. Klinika powinna podpowiedzieć, jakie preparaty są dozwolone oraz zalecić linię kosmetyków, przeznaczoną do stosowania na przeszczepione włosy.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany