Biokominek - czy może ogrzać pomieszczenie?

Biokominek to nowoczesne rozwiązanie, które niemalże każdemu, w bardzo prosty sposób umożliwia posiadanie wymarzonego kominka w domu. Łatwy montaż, niezwykłe walory estetyczne, a co ciekawe, nawet realne ciepło - biokominki nam to zapewnią.
Biokominek w domu - dla kogo?
Dla każdego, ponieważ pomieszczenie, w którym go umieszczamy, nie musi spełniać żadnych wymagań. Szyby, ciągi wentylacyjne nie są tutaj żadnym ograniczeniem, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych kominków, nie musimy odprowadzać dymu na zewnątrz. Biokominek to urządzenie niezwykle uniwersalne, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model, kolor, czy wielkość. Możemy zaopatrzyć się w biokominek wolnostojący, naścienny, czy nawet taki, który zostanie umieszczony w meblu. Dodatkowo jest to rozwiązanie całkowicie ekologiczne, do atmosfery nie transportujemy szkodliwych spalin. Kominek ekologiczny zdecydowanie podnosi walory estetyczne pomieszczenia, w którym się znajduje. Pokój staje się przytulniejszy, w każdym momencie możemy wypełnić go żywym ogniem, a także rozkoszować się delikatnym ciepłem wypływającym przez szybę biokominka. Kominek ekologiczny to mobilne urządzenie, które możemy swobodnie umieszczać w różnych pokojach, a nawet na zewnątrz.
Biokominki - ile dają ciepła?
Jest to niezwykle istotny aspekt, ponieważ wszyscy wiemy, iż tradycyjny kominek potrafi bardzo mocno ogrzać pomieszczenie. Wiele osób przed zakupem kominka ekologicznego zadaje sobie właśnie to pytanie: ile ciepła dają biokominki?. Odpowiedź na nie jest dość złożona, ponieważ w dużej mierze zależy od rodzaju, czy wielkości urządzenia. Z pewnością, nie jest to samodzielne źródło ogrzewania, ale sprawdzi się jako forma dogrzania pomieszczenia, która da nam przyjemne uczucie ciepła w mroźny, zimowy wieczór.
Biokominek - jak ogrzewa?
Paliwem stosowanym w biokominkach jest bioetanol, występujący w formie płynu lub żelu. Substancja ta ulega całkowitemu spaleniu, nie pozostaje po niej popiół, co również stanowi zaletę wykorzystywania kominków ekologicznych. Podczas spalania bioetanolu wytwarza się głównie para wodna, która pozostaje wewnątrz kominka, w związku z czym całe ciepło pochodzące z płomienia biokominka, ogrzewa właśnie pomieszczenie, w którym urządzenie się znajduje, nie ulatniając się przez komin. Para wodna pozwala również nawilżyć pomieszczenie, w którym działa kominek ekologiczny. Warto również wspomnieć, iż spalane paliwo jest bezwonne, dzięki czemu jest to świetne rozwiązanie dla osób wrażliwych na zapachy charakterystyczne dla tradycyjnego kominka. Biokominek sam w sobie nie wydziela zapachu, ale możemy go sobie zapewnić poprzez dodanie do jego wnętrza olejków eterycznych.
Jakie pomieszczenie ogrzeje biokominek?
Tutaj również należy zwrócić uwagę na rozmiar kominka ekologicznego, ale można powiedzieć, iż tego rodzaju urządzenie ma możliwość ogrzania pomieszczenia mającego około 30 m2. W takim razie biokominek ogrzeje zarówno mały pokój, jak i większy salon, czy jadalnię. Biokominki często posiadają możliwość regulowania wysokości płomienia, czy chociażby funkcję zdalnej zmiany temperatury. Dzięki temu, mamy duży wpływ na to, ile ciepła otrzymamy z naszego kominka ekologicznego, tak, aby dostosować je do temperatury zapewnionej przez tradycyjne ogrzewanie. Sprawdź biokominki na infire.pl
Podsumowując, czy biokominek grzeje? Owszem, dzięki wykorzystaniu kominka ekologicznego otrzymamy ciepło, które otuli pokój, w którym znajduje się urządzenie, ale nie zastąpi to tradycyjnego ogrzewania. Ważną kwestię odgrywa również materiał, z którego wytworzono biokominek, bowiem cegła lub kamień w czasie spalania bioetanolu nagrzewają się, dzięki czemu nawet po zakończeniu tego procesu, urządzenie będzie oddawało ciepło do otoczenia. Biokominek to tak naprawdę głównie element wystroju pomieszczenia, jego płomień ma cieszyć oko, a to, że biokominek może dawać ciepło, nie jest jego główną funkcją. Dodatkowo, paliwo do biokominka jest stosunkowo drogie, zatem chęć ciągłego ogrzewania nim pomieszczenia, mogłaby skutkować bardzo wysokimi kosztami.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany