Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
50 lat razem. Małżeńskie jubileusze w Gminie Rudnik
Wraz z końcem roku 2020 Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka wręczył pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim, które obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Ze względu na stan epidemiczny związany z koronawirusem odstąpiono od organizacji uroczystości wręczenia medali w formie spotkania wszystkich par. Medale oraz podarunki zostały dostarczone parom do ich domów. Gratulacje z okazji Złotych Godów oraz wyrazy uznania za długoletnie dochowanie przysięgi małżeńskiej złożyli Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
Jubileusz Złotych Godów świętowało 9 par.
Państwo Magdalena i Herbert Affa z Gamowa
Ślub cywilny zawarli 14 listopada 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tworkowie, kościelny natomiast w Bieńkowicach skąd pochodzi Jubilatka. Pani Magdalena pracowała jako księgowa – początkowo w wielobranżówce, a następnie w Przedsiębiorstwie Spedycji Międzynarodowej Hartwig. Pan Herbert urodził się i całe życie związany jest z Gamowem. Z zawodu i z zamiłowania rzeźnik. Pracował w swoim zawodzie w Zakładzie Mięsnym w Raciborzu. Jubilaci doczekali syna oraz 2 wnuków.
Państwo Urszula i Jerzy Badurczykowie z Łubowic
Ślub cywilny zawarli 18 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pawłowiczkach, kościelny natomiast 24.10.1970 w kościele parafialnym w Maciowakrzu. Jubilatka pochodzi z Dobrosławic. Pracowała w dziale technicznym w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Chrustach. Po ślubie przeprowadziła się do Łubowic i musiała zrezygnować z pracy zawodowej. Zajęła się prowadzeniem gospodarstwa oraz wychowaniem dzieci. Pani Urszula przez 20 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Łubowice. Pan Jerzy od urodzenia związany jest z Łubowicami. Pracował w branży budowlanej. Jubilaci doczekali 2 synów oraz jednego wnuka i jednej wnuczki.
Państwo Krystyna i Zygmunt Janikowie z Modzurowa
Ślub cywilny zawarli 12 września 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny dwa dni później w kościele Św. Piotra i Pawła w Grzędzinie. Pan Zygmunt urodził się w miejscowości Zawoja. Pracował jako traktorzysta, pszczelarz w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie aż do emerytury. Pani Krystyna pochodzi z Wałbrzycha i podobnie jak mąż pracowała w SHR w Modzurowie oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Jubilaci doczekali dwóch synów oraz trzech wnuczek i jednego wnuka.
Państwo Jadwiga i Zygmunt Kuliberdowie z Modzurowa
Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny natomiast w kościele parafialnym w Modzurowie. Pani Jadwiga całe swoje życie związana jest z Modzurowem. Tutaj się urodziła, pracowała i mieszka do dziś. Jubilatka prowadziła klub prasy i książki, a następnie pracowała jako kucharka w modzurowskim przedszkolu. Pan Zygmunt urodził się w Dzierżoniowie. Pracował aż do emerytury w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy kierownika Stacji a następnie specjalisty ds. nasiennictwa. Jubilaci doczekali córki oraz wnuczki.
Państwo Katarzyna i Alfred Kurkowie z Rudnika
Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny dwa dni później rudnickim kościele pod wezwaniem św. Katarzyny. Jubilatka urodziła się i całe życie miesza w Rudniku. Zajmowała się prowadzeniem domu oraz wychowaniem dzieci. Pan Alfred pochodzi z Pawłowa. Przez 40 lat, aż do emerytury pracował w gazownictwie. Państwo Kurkowie doczekali 5 dzieci oraz 8 wnuków.
Państwo Krystyna i Wilhelm Mika z Brzeźnicy
Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego Raciborzu, kościelny natomiast w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łubowicach. Pani Krystyna urodziła się w Raciborzu-Markowicach. Po ślubie zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Pan Wilhelm całe życie związany jest z Brzeźnicą, tutaj się urodził i miesza do dziś. Z zawodu murarz, w swoim zawodzie pracował aż do emerytury. Jubilatom urodziła się trójka dzieci, doczekali 2 wnuczek.
Państwo Krystyna i Jan Skibowie z Modzurowa
Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny natomiast tydzień później w miejscowości Kłomnice. Pani Krystyna pochodzi z Nieznanic. Pracowała zawodowo jako księgowa w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie. Lubi pomagać innym i czytać książki. Pan Jan urodził się w Dolędzinie. Pracował aż do emerytury w SHR Modzurów. Działał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pełnił tam funkcję Naczelnika OSP Modzurów, a przez dwie kadencje Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rudniku. Jubilaci doczekali 2 dzieci oraz 3 wnuków i 1 wnuczki.
Państwo Weronika i Franciszek Wochnikowie z Grzegorzowic
Ślub cywilny zawarli 19 lipca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polskiej Cerekwi, kościelny w Łanach. Jubilatka urodziła się w Raciborzu. W Grzegorzowicach zamieszkała po ślubie. Przez 26 lat, aż do emerytury pracowała jako intendentka w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach. Pan Franciszek urodził się i do dziś mieszka w Grzegorzowicach. Pracował aż do emerytury w kopalni Rydułtowy. Pełnił funkcję członka zarządu LKS Grzegorzowice. Interesuje się sportem, z zapałem kibicuje sportowcom z różnych dyscyplin. Jubilaci doczekali syna i 3 córki, 9 wnuków oraz 3 prawnuków.
Państwo Ewa i Joachim Wojtoszkowie z Lasak
Ślub cywilny zawarli 3 maja 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łubowicach, kościelny następnego dnia w Sławikowie. Pani Ewa urodziła się i całe życie związana jest z Lasakami. Zawodowo pracowała w Rafamecie, a następnie w sklepie GS w Lasakach. Zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Dodatkowo przez 10 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Lasaki. Pan Joachim urodził się w Turzu. Pracował na kopalni. Jubilaci doczekali syna i 2 córek, 7 wnuków oraz 6 prawnuków.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Skandal czy celna puenta? Kontrowersje wokół wypowiedzi wiceprezydenta
Takiej gorącej atmosfery na sesji Rady Miasta jeszcze w tej kadencji nie było. Wiceprezydent Dominik Konieczny uznał, że radni dyskutują na poziomie niższych klas podstawówki, a przewodniczący M. Czerner nie jest w stanie zrozumieć banalnych kwestii. Henryk Mainusz uznał, że to chamstwo, a przewodniczący ostrzegł, że następnym razem odbierze Koniecznemu głos. Jest nagranie przypychanki słownej.
Więcej »Rondo przy Mechaniku, czyli matizem pod prąd
Rondo przy Mechaniku, wbrew oczekiwaniom zarządcy drogi, wcale nie jest takie proste w obsłudze. Wczoraj kolizja, a także wyczyn kierowcy daewoo matiza. Zobaczcie wideo.
Więcej »Od soboty nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki, ale nie wszędzie!
Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw. Do tej pory można było stosować w tym celu również przyłbice lub część odzieży.
Więcej »Sprawa windy w magistracie. M. Labus i P. Klima spotkali się z konserwatorem
Nie ustaje walka radnego Piotra Klimy i Marka Labusa o zmianę lokalizacji windy w raciborskim magistracie. Obaj spotkali się dziś ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Łukaszem Konarzewskim, który wypowiedział swe zdanie na temat inwestycji. Zasugerował także możliwe sposoby rozwiązania sprawy.
Więcej »Marszałek podzielił pieniądze na sport. Unia Racibórz bez dotacji
Unia Racibórz sp. z o.o. jako podmiot nie uprawniony nie otrzymała dotacji z budżetu województwa na szkolenie piłkarskie zawodników. Pieniędzy nie dostało też Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie (podmiot nieuprawniony, oferta po terminie) oraz Klub Sportowy MiniBasketball (podmiot nieuprawniony, brak oferty papierowej).
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |