Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 stycznia 202113:05

50 lat razem. Małżeńskie jubileusze w Gminie Rudnik

50 lat razem. Małżeńskie jubileusze w Gminie Rudnik - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

Wraz z końcem roku 2020 Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka wręczył pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim, które obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Ze względu na stan epidemiczny związany z koronawirusem odstąpiono od organizacji uroczystości wręczenia medali w formie spotkania wszystkich par. Medale oraz podarunki zostały dostarczone parom do ich domów. Gratulacje z okazji Złotych Godów oraz wyrazy uznania za długoletnie dochowanie przysięgi małżeńskiej złożyli Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Jubileusz Złotych Godów świętowało 9 par.

Państwo Magdalena i Herbert Affa z Gamowa

Ślub cywilny zawarli 14 listopada 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tworkowie, kościelny natomiast w Bieńkowicach skąd pochodzi Jubilatka. Pani Magdalena pracowała jako księgowa – początkowo w wielobranżówce, a następnie w Przedsiębiorstwie Spedycji Międzynarodowej Hartwig. Pan Herbert urodził się i całe życie związany jest z Gamowem. Z zawodu i z zamiłowania rzeźnik. Pracował w swoim zawodzie w Zakładzie Mięsnym w Raciborzu. Jubilaci doczekali syna oraz 2 wnuków.

Państwo Urszula i Jerzy Badurczykowie z Łubowic

Ślub cywilny zawarli 18 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pawłowiczkach, kościelny natomiast 24.10.1970 w kościele parafialnym w Maciowakrzu. Jubilatka pochodzi z Dobrosławic. Pracowała w dziale technicznym w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Chrustach. Po ślubie przeprowadziła się do Łubowic i musiała zrezygnować z pracy zawodowej. Zajęła się prowadzeniem gospodarstwa oraz wychowaniem dzieci. Pani Urszula przez 20 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Łubowice. Pan Jerzy od urodzenia związany jest z Łubowicami. Pracował w branży budowlanej. Jubilaci doczekali 2 synów oraz jednego wnuka i jednej wnuczki.

Państwo Krystyna i Zygmunt Janikowie z Modzurowa

Ślub cywilny zawarli 12 września 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny dwa dni później w kościele Św. Piotra i Pawła w Grzędzinie. Pan Zygmunt urodził się w miejscowości Zawoja. Pracował jako traktorzysta, pszczelarz w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie aż do emerytury. Pani Krystyna pochodzi z Wałbrzycha i podobnie jak mąż pracowała w SHR w Modzurowie oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Jubilaci doczekali dwóch synów oraz trzech wnuczek i jednego wnuka.

Państwo Jadwiga i Zygmunt Kuliberdowie z Modzurowa

Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny natomiast w kościele parafialnym w Modzurowie. Pani Jadwiga całe swoje życie związana jest z Modzurowem. Tutaj się urodziła, pracowała i mieszka do dziś. Jubilatka prowadziła klub prasy i książki, a następnie pracowała jako kucharka w modzurowskim przedszkolu. Pan Zygmunt urodził się w Dzierżoniowie. Pracował aż do emerytury w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy kierownika Stacji a następnie specjalisty ds. nasiennictwa. Jubilaci doczekali córki oraz wnuczki.

Państwo Katarzyna i Alfred Kurkowie z Rudnika

Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny dwa dni później rudnickim kościele pod wezwaniem św. Katarzyny. Jubilatka urodziła się i całe życie miesza w Rudniku. Zajmowała się prowadzeniem domu oraz wychowaniem dzieci. Pan Alfred pochodzi z Pawłowa. Przez 40 lat, aż do emerytury pracował w gazownictwie. Państwo Kurkowie doczekali 5 dzieci oraz 8 wnuków.

Państwo Krystyna i Wilhelm Mika z Brzeźnicy

Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego Raciborzu, kościelny natomiast w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łubowicach. Pani Krystyna urodziła się w Raciborzu-Markowicach. Po ślubie zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Pan Wilhelm całe życie związany jest z Brzeźnicą, tutaj się urodził i miesza do dziś. Z zawodu murarz, w swoim zawodzie pracował aż do emerytury. Jubilatom urodziła się trójka dzieci, doczekali 2 wnuczek.

Państwo Krystyna i Jan Skibowie z Modzurowa

Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny natomiast tydzień później w miejscowości Kłomnice. Pani Krystyna pochodzi z Nieznanic. Pracowała zawodowo jako księgowa w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie. Lubi pomagać innym i czytać książki. Pan Jan urodził się w Dolędzinie. Pracował aż do emerytury w SHR Modzurów. Działał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pełnił tam funkcję Naczelnika OSP Modzurów, a przez dwie kadencje Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rudniku. Jubilaci doczekali 2 dzieci oraz 3 wnuków i 1 wnuczki.

Państwo Weronika i Franciszek Wochnikowie z Grzegorzowic

Ślub cywilny zawarli 19 lipca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polskiej Cerekwi, kościelny w Łanach. Jubilatka urodziła się w Raciborzu. W Grzegorzowicach zamieszkała po ślubie. Przez 26 lat, aż do emerytury pracowała jako intendentka w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach. Pan Franciszek urodził się i do dziś mieszka w Grzegorzowicach. Pracował aż do emerytury w kopalni Rydułtowy. Pełnił funkcję członka zarządu LKS Grzegorzowice. Interesuje się sportem, z zapałem kibicuje sportowcom z różnych dyscyplin. Jubilaci doczekali syna i 3 córki, 9 wnuków oraz 3 prawnuków.

Państwo Ewa i Joachim Wojtoszkowie z Lasak

Ślub cywilny zawarli 3 maja 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łubowicach, kościelny następnego dnia w Sławikowie. Pani Ewa urodziła się i całe życie związana jest z Lasakami. Zawodowo pracowała w Rafamecie, a następnie w sklepie GS w Lasakach. Zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Dodatkowo przez 10 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Lasaki. Pan Joachim urodził się w Turzu. Pracował na kopalni. Jubilaci doczekali syna i 2 córek, 7 wnuków oraz 6 prawnuków.

Autor: UG Rudnik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 września 202211:34

Raciborska książnica na Święcie Dyni

Raciborska książnica na Święcie Dyni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Sport25 września 202215:49

Raciborki podbiły Rybnicką Ligę OCR

Raciborki podbiły Rybnicką Ligę OCR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.