Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 czerwca 201912:55

20 czerwca otworzą legendarne kąpielisko w regionie

20 czerwca otworzą legendarne kąpielisko w regionie  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

14 czerwca odbył się odbiór prac remontowych w Rybniku Kamieniu, dzięki czemu w tym legendarnym już ośrodku ponownie będzie można zażywać kąpieli. Tak teraz wygląda. Zobaczcie zdjęcia! 

– Nie będzie to basem, ale kąpielisko, podobne do tego na Pniowcu – informuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u, odpowiedzialnego za realizację zadania.

Obecnie trwają prace wykończeniowe i porządkowe – związane z przywróceniem otoczenia kąpieliska do stanu sprzed remontu. Kończą się także prace w WOPR-ówce, z której korzystać będą ratownicy.

Dodatkowo po napuszczeniu wody, została ona poddana wszystkim potrzebnym badaniom. – Chcemy, aby na otwarcie gotowe było wszystko. Dlatego postanowiliśmy, że kąpielisko zostanie oddane do użytku w Boże Ciało, czyli 20 czerwca – dodaje Rafał Tymusz dyrektorrybnickiego MOSiR-u.

- Ośrodek w Kamieniu wraca na rekreacyjną mapę Rybnika, atrakcją w tym miejscu jest pluskadełko w tym roku wzbogaciliśmy też obiekt o place zabaw, podreperowana została nawierzchnia jednego z boisk, są trasy spacerowe, istnieje pumptrack, siłownia pod chmurką, jest sporo zieleni. A staw kąpielowy wraz z zagospodarowaniem terenu będzie idealnym dopełnieniem tej oferty – mówi prezydent Piotr Kuczera .

Jeżeli chodzi o wejście na obiekt, to opłata (6 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy) będzie obowiązywała tylko osoby, korzystające z kąpieliska. W celu weryfikacji będzie im wydawana specjalna opaska. Bezpłatnie na kąpielisko będą mogły wejść dzieci do lat 4. Tego rodzaju rozwiązanie zostało wypracowane we współpracy ze społecznością lokalną oraz radą dzielnicy testowo na okres jednego miesiąca.

Zapraszamy na nowe kąpielisko od 20 czerwca.

źródło: rybnik.eu/ fot. A. Skupień

Autor: UM Rybnik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport11 stycznia 202620:43

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO]

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 11 stycznia w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej rozegrano kolejne mecze Halowej Ligi Piłki Nożnej. W trakcie rozgrywek VII weekendu stoczono sześć pojedynków: trzy mecze I ligi i trzy II ligi. Sprawdź, kto okazał się lepszy. Zobacz zdjęcia.

(greh)
Sport10 stycznia 202622:33

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO]

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie, 10 stycznia, w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej dostarczyło kibicom siatkówki ogromnych emocji. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka podejmował LKS Olimpię Włodowice i choć początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, końcówka meczu przeszła do historii jako przykład widowiskowej i w pełni zasłużonej remontady.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Sport10 stycznia 202623:09

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po siatkarskich emocjach, jakie kibicom w hali OSiR Racibórz zapewnili zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz, parkiet przejęły koszykarki RKK AZS Racibórz. Ich rywalkami była drużyna MKS MOS Betard Wrocław, uznawana przed spotkaniem za wyraźnego faworyta. Mimo różnicy potencjału oba zespoły stworzyły widowisko, w którym przez długi czas gospodynie dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym przyjezdnym.

opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.