Osadzeni z ZK Racibórz mają nowe miejsca pracy

Odpowiednie umowy podpisano dziś w Urzędzie Miasta. Osadzeni będą pomagali m.in. przy porządkowaniu granicy, utrzymaniu czystości w schronisku dla zwierząt oraz zajmą się pracami konserwacyjnymi w trzech placówkach oświatowych.
Dziś w Urzędzie Miasta w Raciborzu podpisano kolejne umowy w sprawie zatrudnienia osadzonych. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele pięciu podmiotów z terenu raciborskiego powiatu:
- Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, reprezentowanego przez Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, płk. SG Adama Jopka;
- Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu, reprezentowanego przez prezesa spółki Stanisława Muchę;
- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących, reprezentowanego przez dyrektor Agatę Tańską;
- Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu, reprezentowanej przez fyrektor Beatę Stępień;
- Szkoły Podstawowej Nr 13 w Raciborzu, reprezentowanej przez dyrektor Bogusławę Małek.
Zatrudnieni zostaną skierowani do pracy nieodpłatnej w wymienionych powyżej placówkach w czasie nie przekraczającym 40 godzin tygodniowo. Łącznie do placówek trafi 11 osadzonych. Osadzeni Zatrudnieni w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym będą pomagać w pracach porządkowych i konserwacyjnych. Prace świadczone na rzecz Przedsiębiorstwa Komunalnego będą odbywać się na terenie Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu. Osadzeni, którzy trafią do Śląskiego Oddziału Straży Granicznej będą udzielać się w pracach gospodarczych, porządkowych, oraz związanych z czyszczeniem linii granicy państwowej. W szkołach osadzeni pomogą w utrzymaniu czystości oraz pracach konserwacyjnych.
Podczas spotkania reprezentujące poszczególne podmioty osoby miały możliwość krótkiego przybliżenia specyfiki swojej pracy oraz wymiany zawodowych doświadczeń. Omówiono także szczegółowe warunki wzajemnej współpracy, które zostały zawarte w sporządzonych umowach. Uczestnicy wyrazili ogólne zadowolenie ze spotkania oraz gotowość do kontynuacji współpracy i dalszego zatrudnienia osób pozbawionych wolności w przyszłości. Zgodnie stwierdzono, że działania takie jak te, znaczącą poprawiają proces społecznej readaptacji, wpływając jednocześnie na wyrobienie nawyku pracy przebywających w izolacji penitencjarnej osób a także kształtowanie ich społecznie pożądanych postaw.
#zk
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany