Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 sierpnia 202512:01

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis!

Trzeci festyn parafialny w Raciborzu-Brzeziu – rodzinne święto z udziałem gości z całego województwa - relacja na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Plac za remizą w Raciborzu-Brzeziu zamienił się, 9 sierpnia, w tętniące życiem centrum rodzinnej zabawy podczas trzeciego festynu parafialnego. Wydarzenie, które przyciągnęło setki mieszkańców oraz gości z całego województwa, zorganizowali parafianie pod kierunkiem proboszcza ks. Bogdana Reka. Festyn okazał się doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności oraz odwiedzających region.

Przybyli mieli okazję skosztować szerokiej gamy kulinarnych specjałów – od domowych wypieków i słodkości, przez orzeźwiające lody granita, aż po dania z grilla. Szczególną popularnością cieszyła się wędzona makrela przygotowana przez karczmę Piekiełko z Borucina, która zyskała uznanie smakoszy.

Dzieci miały zapewnione liczne atrakcje, takie jak dmuchańce, przejażdżki bryczką oraz spotkania z alpakami. Strażacy z brzeskiej Ochotniczej Straży Pożarnej prowadzący stanowisko pierwszej pomocy zachęcali najmłodszych i dorosłych do zdobywania cennych umiejętności ratowniczych.

Scena festynu gościła zarówno lokalne zespoły, jak i uznanych artystów. Publiczność mogła podziwiać występy Alpina Band oraz Chwili Nieuwagi. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Ziółko z zespołem, który zaprezentował program „Z tobą chcę oglądać świat”. Wśród artystów wystąpili także Wiola Malchar-Orynicz, Aniela Buczkowska, Daniela Cebula-Orynicz oraz orkiestra pod dyrekcją Kamila Wolnera.

Organizatorzy zadbali o wygodę uczestników, oferując dużą scenę, przestronny namiot biesiadny i telebim do transmisji wydarzeń. Wydarzenie odbyło się w rodzinnej atmosferze, bez alkoholu, co podkreśliło jego integracyjny charakter. Sukces frekwencyjny i pozytywne opinie świadczą, że festyn na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń społecznych Brzezia i całego regionu.

Autor: fot. Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.