Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 sierpnia 202509:21

Blisko 100 rowerzystów na 15. Rajdzie Rowerowym w Gminie Krzyżanowice

Blisko 100 rowerzystów na 15. Rajdzie Rowerowym w Gminie Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Blisko stu uczestników wzięło udział w 15. edycji Rajdu Rowerowego organizowanego przez Gminę Krzyżanowice i firmę Alas-UTEX. Wydarzenie odbyło się w malowniczym krajobrazie pogranicza polsko-czeskiego, oferując nie tylko sportowe emocje, ale też integrację i regionalne smaki.

Za uczestnikami 15. edycja Rajdu Rowerowego, której współorganizatorami były Gmina Krzyżanowice oraz firma Alas-UTEX. Na starcie, zlokalizowanym przy siedzibie firmy przy ul. Dworcowej w Tworkowie, stanęło blisko stu rowerzystów. Trasa, wiodąca przez malownicze tereny gminy, zakończyła się na terenach rekreacyjnych Alas-UTEX w Zabełkowie.

Wójt Grzegorz Utracki podziękował wszystkim uczestnikom za udział, firmie Alas-UTEX oraz dyrektorowi Adrianowi Fibicowi za wspólną organizację wydarzenia. Szczególne podziękowania skierował do sołectwa Bolesław, które przygotowało niespodziankę na trasie rajdu – poczęstunek składający się z tradycyjnego śląskiego kołocza, kawy i ciasta Kuchen.

Gmina Krzyżanowice, rozciągająca się wzdłuż polsko-czeskiego pogranicza, dysponuje rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych i dróg transportu rolnego, co sprzyja rozwojowi turystyki rowerowej. Organizatorzy podkreślają, że rajd jest nie tylko sportowym wyzwaniem, ale też okazją do promocji lokalnych walorów krajobrazowych i integracji społeczności.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 września 202510:17

Racibórz w obliczu wyzwania finansowego – czas na odpowiedzialne decyzje [OŚWIADCZENIE PREZYDENTA]

Racibórz w obliczu wyzwania finansowego – czas na odpowiedzialne decyzje [OŚWIADCZENIE PREZYDENTA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
Racibórz:

- To trudna decyzja, lecz nieunikniona – efekt kilku ostatnich lat zaniedbań i polityki, w której priorytetem były szybkie efekty, wyborcze gesty i reelekcja poprzedniego Prezydenta, a nie stabilność i rozwój miasta - czytamy w oświadczeniu prezydenta Jacka Wojciechowicza, które opublikowano na stronie Urzędu Miasta. Ma to związek z koniecznością zaciągnięcia przez miasto 47 mln zł kredytu. Zgodę, na wniosek prezydenta, dała Rada Miasta.

źródło: UM
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202513:59

Policja szuka zaginionej Mai Miszak

Policja szuka zaginionej Mai Miszak - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Reklama
Sport28 września 202522:10

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji doświadczyli kibice w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.