Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 lipca 201413:55

Nie bądź jutro zdziwiony. 8 lipca akcja Prędkość

Nie bądź jutro zdziwiony. 8 lipca akcja Prędkość - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Już od 6.00 rano śląscy policjanci, w tym z Raciborza, będą masowo kontrolować kierowców. W grę wchodzi prędkość, trzeźwość i pasy. Funkcjonariusze sięgną po radary, wideorejestratory oraz teleobiektywy i cywilne pojazdy, z których obserwują kto zapina pasy, a kto nie. 

Zapięcie pasów na widok radiowozu często na niewiele się zda, bo do zatrzymywania łamiących przepisy kierowców policja wykorzystuje aparaty z teleobiektywami albo wozy cywilne, ustawione np. przy wjeździe do stacji przy rondzie, z których prowadzona jest obserwacja a informacje przekazywane są do umundurowanych funkcjonariuszy na Bosackiej. To tylko jeden z przykładów technik wykorzystywanych przez naszych stróżów prawa. 

- Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych. W trakcie akcji, która potrwa do 22:00, policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, a też sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci - ostrzega śląska policja.

red.

Autor: ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202517:59

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO]

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W 33. rocznicę tragicznego pożaru lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tego dramatycznego wydarzenia. W miejscu, gdzie życie stracili mł. kpt. Andrzej Kaczyna i druh Andrzej Malinowski, spotkali się przedstawiciele władz, strażacy i leśnicy, by oddać cześć poległym w walce z żywiołem.

fot. Oskar Tomeczek, wideo RTK
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.