Miasto i powiat złożą się na chodnik na Pogrzebieńskiej

Już na początku października mieszkańcy Brzezia będą mogli cieszyć się z nowej inwestycji zrealizowanej na ich terenie. Mowa o budowie chodnika. Na modernizację złożą się wspólnie powiat i miasto. Każda ze stron wyłoży na ten cel po 150 tys. zł.
Na najbliższej sesji radni miejscy podejmą uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Raciborskiemu na przebudowę ciągu pieszego przy ul. Pogrzebieńskiej. - Planowana modernizacja obejmie odcinek prawostronny na wysokości od ul. Serafina Myśliwca w kierunku do ulicy Jakuba Mandrysza i będzie polegać na budowie chodnika wraz z odwodnieniem korpusu drogowego. Planowana kwota inwestycji wynosi 300 tys. zł. Środki na ten cel po połowie przekazują Miasto Racibórz oraz Powiat Raciborski. Zakończenie prac planowane jest na początek IV kwartału 2014 roku. Obecnie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji technicznej, która umożliwi szczegółowe zaplanowanie zakresu modernizacji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych - wyjaśniła nam Karolina Kunicka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.
fot. maps.google.pl











![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)









![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)



















![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)








Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany