Prowadził samochód mając ponad 2 promile!

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie przewozu osób – to podstawowy cel wczorajszej akcji pod kryptonimem „Trzeźwe Przewozy”. Pora na podsumowanie przedsięwzięcia. Ilu kierowców skontrolowano? Ilu z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu?
Wczorajsza akcja miała na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom wszelkich pojazdów komunikacji publicznej, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z transportem drogowym oraz realizację przez kierujących przepisów o ich czasie pracy i odpoczynku. W czasie akcji mundurowi skontrolowali 490 pojazdów, w tym 65 autobusów, 87 busów, 124 samochody ciężarowe oraz 214 innych pojazdów. Ponadto podczas przeprowadzonych działań zatrzymali 5 kierowców, którzy przemierzali ulice naszego miasta będąc w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się być 37-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu i kierował samochodem osobowym na ulicy Bosackiej.
Ponownie APELUJEMY do kierujących o rozsądek i wyobraźnię - podkreśla raciborska policja.
KPP






















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany