Uwaga kierowco! Ruszają trzeźwe przewozy

Dziś na całym śląsku trwa akcja – trzeźwe przewozy. Raciborscy policjanci również sprawdzają stan trzeźwości kierujących autobusami, „busami”, pojazdami nauki jazdy oraz innymi pojazdami realizującymi transport osób. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.
Dziś na terenie województwa śląskiego przeprowadzane są policyjne działania „Trzeźwe przewozy”. Mają one na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Policjanci oprócz stanu trzeźwości, sprawdzą również kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.


















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany