Wielki brat patrzy, czyli co zarejestrował monitoring wizyjny

Monitoring zarejestrował dwa poważne przestepstwa. W pierwszym przypadku chodziło o pobicie w miejscu publicznym, a w drugim kamery zarejestrowały próbę włamania do lokalu gastronomicznego. Dzięki rejestrze z kamer straż miejska ma dowody na 221 wykroczeń. Co zapisały kamery? W monitoringu widać takie zdarzenia jak np. osoby nietrzeźwe w miejscach publicznych lub w warunkach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach, dewastacje mienia, zaśmiecanie, kolizje i wypadki samochodowe, bójki i kradzieże. Innymi zdarzeniami, nie podlegającymi pod wykroczenia były m.in: podejrzenie zażywania narkotyków, kąpiel lub łowienie ryb w parku Roth, nietrzeźwa kobieta, która stojąc na ul. Londzina blokowała przejazd samochodów, przebywanie małych dzieci w towarzystwie kobiety i mężczyzny, którzy prawdopodobnie byli pod wpływem alkoholu. 15 materiałów wykorzystano w dochodzeniach prowadzonych przez policje, a 45 udostepniono do przeglądu funkcjonariuszom policji. - Jeśli chodzi o przestępstwa przekazujemy materiały policji, nie mamy wglądu w jaki sposób są one później wykorzystywane. My zajmujemy się wykroczeniami, w przypadku np. dewastacji mienia ustalamy profil, tożsamość osób znajdujących się na materiałach i później egzekwujemy odpowiednie mandaty. - powiedział Wiesław Buczyński, komendant straży miejskiej.
Aha


















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany