Mapa drogowa dla zmian programowych

Przygotowanie dyrekcji raciborskich szkół średnich do nowej podstawy programowej budzi wątpliwości radnych powiatowych. Alina Litewka-Kobyłka wtajemniczała radnych w nową podstawę, podając przykładowe zmiany. - Wchodzimy teraz w szczegóły, w które muszą wejść dyrektorzy - replikował Adrian Plura.
- Kwestia nowej podstawy programowej to w wodzisławskich szkołach kwestia priorytetowa. Możemy zobowiązać naszych dyrektorów, że planując szkolenia, w tym kierunku mają iść - stwierdziła na ostatniej komisji oświaty kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Danuta Miensopust.
- Formalnie to już wszyscy powinni być przeszkoleni, ale w praktyce chyba nie wszyscy dyrektorzy zdają sobie sprawę, jakie to niesie ze sobą zmiany. Przykładowo, jak nauczyciel chemii pójdzie na chorobowe, a zaplanowano 10 godzin chemii w danym czasie, to dyrektor musi zadbać, by te 10 godzin się odbyło. Musi to zrobić, by móc kwalifikować całą grupę uczniów - tłumaczyła Alina Litewka-Kobyłka. - Czyli w grę wchodziłyby zastępstwa międzyszkolne? - dopytywał przewodniczący komisji oświaty Piotr Olender. - Tak - odpowiedziała mu radna.
- Wchodzimy teraz w szczegóły, w które muszą wejść dyrektorzy. Muszą sporządzić sobie taką mapę drogową, co ja muszą zrobić i jak muszę przygotować się. Powinni zrobić plan działań przygotowujących do reformy szkoły średniej - podsumował dyskusję radny Adrian Plura.
JaGA
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany