Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 sierpnia 202515:16

Komunikat Eko-Okien w sprawie zdarzenia w hali nr 4. Ewakuowano z niej pracowników, siedmiu trafiło do szpitala

Komunikat Eko-Okien w sprawie zdarzenia w hali nr 4. Ewakuowano z niej pracowników, siedmiu trafiło do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Firma Eko-Okna S.A. informuje o zdarzeniu, do którego doszło wczoraj, 7 sierpnia 2025 r., na terenie fabryki w Kornicach.

Około godziny 15:40 pracownik hali numer 4, gdzie znajdują się działy lakierni i okleiniarni, zgłosił wyczuwalny zapach gazu. W odpowiedzi na to zgłoszenie, podjęto natychmiastową decyzję o ewakuacji wszystkich pracowników z tej strefy. Po ewakuacji, przeprowadzono pomiary, które nie wykazały żadnych przekroczeń norm. Po przewietrzeniu pomieszczeń, o godzinie 16:02, pracownicy otrzymali zgodę na powrót do hali.

Niestety, krótko po wznowieniu pracy, kilku z nich zgłosiło pogorszenie samopoczucia. W tej sytuacji, priorytetem było natychmiastowe zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób pracujących w tym obszarze. Zarządzono więc drugą ewakuację pracowników hali numer 4. Na miejsce wezwano zakładowego ratownika medycznego, a następnie wszystkie służby ratunkowe, które przejęły koordynację działań. Łącznie 17 osób zgłosiło objawy, a 7 z nich trafiło do szpitala. Trzy osoby zostały wypisane do domu jeszcze wczoraj, pozostałe znajdują się pod opieką lekarzy.

Czytaj także: Awaria wentylacji w hali lakierni w Kornicach możliwym powodem podtrucia siedemnastu pracowników

W chwili obecnej hala numer 4 została wyłączona z użytkowania. Przyczyny i dokładne miejsce zdarzenia wciąż są ustalane. Pomimo zaangażowania służb ratunkowych, które przeprowadziły szczegółowe badania, nie udało się jednoznacznie zidentyfikować źródła problemu. W tej sprawie powołano wewnętrzną komisję powypadkową, a zdarzenie zostało zgłoszone do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) jako podejrzenie wypadku zbiorowego. Współpracujemy również z Sanepidem oraz innymi odpowiednimi organami.

Pracownicy, których dotyczyło zdarzenie, byli w stałym kontakcie ze swoimi przełożonymi. Trzecia zmiana w tej hali została wczoraj odwołana, a pracownicy zostali o tym poinformowani. Pracownicy pierwszej zmiany z 8 sierpnia zostali tymczasowo przeniesieni do innych działów oraz do zakładu w Wodzisławiu Śląskim, gdzie zorganizowano dla nich transport.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim służbom ratunkowym za profesjonalne i szybkie działania na miejscu zdarzenia. Wyrazy uznania kierujemy również do naszych pracowników i przełożonych, a w szczególności do działu BHP, którzy z wielkim zaangażowaniem koordynowali akcję ewakuacyjną i wspierali poszkodowanych. Ich szybka reakcja była kluczowa.

Jednocześnie pragniemy uspokoić naszych klientów i partnerów biznesowych, informując, że zdarzenie nie wpłynęło na ciągłość produkcji. Posiadamy działy lakierni i okleiniarni również w innych lokalizacjach, dzięki czemu produkcja w całej firmie przebiega bez zakłóceń. Pracownicy z hali numer 4 zostali przeniesieni do innych działów, aby zapewnić ciągłość operacyjną, a zamówienia realizowane są zgodnie z planem.

Zapewniamy, że bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby wyjaśnić tę sytuację i zapewnić pełne wsparcie poszkodowanym osobom.

Autor: mat. prasowy, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 maja 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport10 maja 202616:10

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO]

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Są mecze, w których od pierwszych minut widać, która drużyna przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tak właśnie było w spotkaniu rozegranym w sobotę, 9 maja w Markowicach, gdzie gospodarze nie pozostawili rywalom z Zabełkowa najmniejszych złudzeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.