Podpalacz z Kuźni Raciborskiej w rękach policji

- Policjanci z komisariatu w Kuźni Raciborskiej wykazali się niezwykłą skutecznością w ustaleniu sprawcy podpaleń, do których dochodziło na przestrzeni ostatniego czasu na terenie gminy Kuźnia Raciborska. Podpalaczem okazał się 14-latek, który nie był w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Na podstawie zebranego do sprawy materiału niebawem sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym - informuje policja.
- W ostatnich dniach na terenie gminy Kuźnia Raciborska doszło do kilku niepokojących incydentów związanych z pożarami. W niedzielę, na ulicy Barachowskiej, miały miejsce dwa oddzielne zdarzenia, natomiast w poniedziałek (7.04) zapaliła się ściółka leśna przy ulicy Brzozowej - podała komenda.
- Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym policjanci z komisariatu w Kuźni Raciborskiej ustalili i zatrzymać sprawcę podpaleń. Okazał się nim 14-letni mieszkaniec Kuźni Raciborskiej, który przyznał się do celowego wzniecenia ognia. Nastolatek nie potrafił wytłumaczyć motywów swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny - dodano.
- Tego typu sytuacje przypominają, jak ważna jest profilaktyka i edukacja w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Apelujemy do rodziców, opiekunów i nauczycieli o rozmowy z młodymi ludźmi na temat skutków nieprzemyślanych działań, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia oraz środowiska naturalnego - informuje policja.
Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo swojej okolicy – reagujmy na podejrzane zachowania i nie bądźmy obojętni.












![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)


![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)









![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)



![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)


![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz