Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 kwietnia 202520:22

Racibórz na niebiesko i Spektrum jak malowane

Racibórz na niebiesko i Spektrum jak malowane - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu. To okazja, by po raz kolejny zwiększyć świadomość społeczną i akceptację osób ze spektrum autyzmu.

Z tej okazji od samego rana na raciborskim Rynku trwało wspólne malowanie muralu, który przez cały kwiecień będzie przypominał mieszkańcom o potrzebie budowania otwartego i wspierającego społeczeństwa.

W inicjatywie wzięły udział zarówno dzieci pełnosprawne, jak i z niepełnosprawnościami z raciborskich placówek, wspólnie tworząc barwne dzieło sztuki. W akcję aktywnie zaangażował się również zastępca prezydenta Michał Kuliga, który wraz z najmłodszymi dołożył swoją cegiełkę do tego wyjątkowego projektu.

Kolejnym punktem obchodów było przejście z Rynku pod pomnik Matki Polki, gdzie o godzinie 13:00 zasadzony został „krzew świadomości autyzmu” – symbol troski, akceptacji i solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu nie kończą się na dzisiejszym wydarzeniu. 27 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się spacer integracyjny, który rozpocznie się na parkingu Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Wspólna wędrówka zakończy się symbolicznym posadzeniem „drzewa świadomości autyzmu”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach.

Wydarzenie realizowane jest wspólnie z Miastem Racibórz w ramach inicjatywy lokalnej – zadanie publiczne pn. „Spektrum jak malowane”.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.