Prezydent przedstawił aktualną sytuacje w Raciborzu w związku z ostatnimi opadami deszczu

Podczas dzisiejszej (16.09) konferencji prasowej Prezydent Miasta Racibórz Jacek Wojciechowicz poinformował zgromadzone media o działaniach podjętych przez Miasto Racibórz przed nadejściem intensywnych opadów oraz o stanie rzeki Odry i stopniu wypełnienia Zbiornika Racibórz Dolny.
Oprócz prezydenta w spotkaniu uczestniczyli: I Zastępca Prezydenta Michał Kuliga, II Zastępca Prezydenta Małgorzata Rudnicka-Głowińska oraz inspektor ds. operacyjnych Aleksander Lenard z Biura Zarządzania Kryzysowego.
- Przed załamaniem pogody Wodociągi Raciborskie dokładnie oczyściły wszystkie spusty, odpowiednio przygotowano również rowy, zbiorniki melioracyjne i retencyjne. Działania te pomogły zminimalizować negatywne skutki długotrwałych opadów. Jednak najistotniejszą rolę w całym procesie odgrywa Zbiornik Racibórz Dolny, który jak podało RZGW, aktualnie wypełniony jest w ok. 42% (stan na czas trwania konferencji - przyp. red.). Od momentu rozpoczęcia jego pracy, sytuacja na rzece Odrze w Raciborzu jest pod kontrolą - informuje magistrat.










![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)










![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)

![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)


































Komentarze (0)
Dodaj komentarz