Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 czerwca 202421:27

Studia w Raciborzu - ARCHITEKTURA

Studia w Raciborzu - ARCHITEKTURA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze studiami pierwszego lub drugiego stopnia, ale nie podjąłeś jeszcze decyzji ? Sprawdź jaką ofertę przygotowała Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu.

ARCHITEKTURA - STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

Studia I stopnia trwają 4 lata (8 semestrów) w trybie stacjonarnym (dziennym, zajęcia 3 dni w tygodniu) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy). Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy inżyniera architekta.

Program studiów I stopnia na kierunku architektura ukierunkowany jest na nabycie umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Program obejmuje również przedmioty stanowiące tzw. kontekst projektowania w zakresie: teorii i historii architektury i urbanistyki, ochrony dziedzictwa, warsztatu projektowego (m.in. rysunku i technik komputerowych) oraz zagadnień inżynierii, technologii oraz procesu inwestycyjnego. Znaczącym elementem programu studiów I stopnia służącym doskonaleniu umiejętności praktycznych nabytych w trakcie zajęć są praktyki zawodowe.

Program obejmuje 5 tygodni praktyk warsztatowych (plener rysunkowy, praktyka inwentaryzacyjno-architektoniczna, praktyka urbanistyczna) oraz semestralną praktykę zawodową. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz zajęć o charakterze praktycznym, głównie projektowych.

Ponad 50% zajęć programu kształcenia organizowanych jest w formie zajęć praktycznych. Studenci kierunku architektura w ramach procesu dydaktycznego mogą uczestniczyć w plenerach rysunkowych i malarskich w kraju oraz zagranicą, w warsztatach, konkursach architektonicznych oraz w działalności studenckich kół naukowych.

Ponadto, studenci mają możliwość zrealizowania jednego semestru, a nawet roku studiów, na jednej z ponad 40 uczelni partnerskich Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu w ramach programu międzynarodowej wymiany stypendialnej Erasmus+.

JAKIE PREDYSPOZYCJE?

Myśląc o studiach architektonicznych przydatne okażą się : wyobraźnia przestrzenna, uzdolnienia plastyczne, wrażliwość estetyczna, umiejętność kojarzenia zagadnień technicznych oraz w zakresie sztuki, umiejętność pracy zespołowej

JAKA KARIERA?

Absolwenci studiów architektonicznych znajdują zatrudnienie w pracowniach projektowych, w wykonawstwie i nadzorze budowlanym oraz jednostkach administracji samorządowej i państwowej. Ukończenie studiów na kierunku architektura stwarza również perspektywy zatrudnienia w obszarze grafiki wydawniczej i reklamowej oraz wystawiennictwa.

JAK ZOSTAĆ STUDENTEM?

W przypadku studiów I stopnia na kierunku architektura uwzględnia się pozytywny wynik egzaminu wstępnego, który jest warunkiem koniecznym do przyjęcia na ww. kierunek studiów. Szczegóły dotyczące trybu egzaminu dodatkowego można znaleźć: https://akademiarac.edu.pl/2024/05/20/architektura-4-letnie-studia-i-stopnia-egzamin-wstepny-z-predyspozycji-do-studiow-architektonicznych/  

 

GDZIE?

Instytut Architektury Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu ul. Łąkowa 31a

ZAPRASZAMY!

1000047216

Autor: ANS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności13 lipca 202417:39

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach

Ratownicy odnaleźli ostatniego górnika - poszkodowanego w czwartkowym wstrząsie w KWK Rydułtowy. 32-latek przeżył w ekstremalnych warunkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

32-letni sztygar oddziału elektrycznego znalazł się w przestrzeni 1150 m pod ziemią, w której mógł oddychać. Ma urazy ręki i klatki piersiowej.

źródło PGG, fot. ŚlUW
Aktualności14 lipca 202416:07

Ruszyła budowa nowego mostu pod Raciborzem [FOTO]

Ruszyła budowa nowego mostu pod Raciborzem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Powiat:

Budowa nowego mostu w rejonie Łubowic-Grzegorzowic do Ciechowic w gminie Nędza to kluczowy projekt infrastrukturalny, mający na celu zastąpienie obecnej przeprawy promowej. Most, który łączył Grzegorzowice i Ciechowice, istniał do 1945 roku, kiedy to został zniszczony podczas działań wojennych i nigdy nie został odbudowany.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 lipca 202418:14

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO]

OSP Bolesław ma już 90 lat. Msza św. i apel na jubileusz jednostki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę OSP Bolesław obchodziła swój 90. jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą świętą w miejscowym kościele, odprawioną w intencji zmarłych i żyjących druhów.

red.
Aktualności14 lipca 202415:47

V Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sławikowie [FOTO i WIDEO]

V Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sławikowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Dziś, 14 lipca, Fundacja Gniazdo, opiekująca się ruinami pałacu von Eickstedt, zorganizowała już piąty zlot pojazdów zabytkowych. Wydarzenie przyciągnęło miłośników motoryzacji z całego regionu, oferując niezapomnianą podróż w przeszłość. Stare samochody, motocykle oraz maszyny rolnicze można było podziwiać wzdłuż ogrodzenia i na dziedzińcu pałacu, gdzie zaprezentowano około 150 maszyn.

(waw)
Reklama
Aktualności14 lipca 202410:32

Co to za cyrki? Spektakl na raciborskim Rynku

Co to za cyrki? Spektakl na raciborskim Rynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Humorystyczny spektakl uliczny w nurcie Nowego Cyrku o tytule "Co to za cyrki?" w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Ludyczny można było obejrzeć wczoraj, 13.07., na raciborskim Rynku.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności15 lipca 202409:44

Węzeł Gliwice Ostropa zamknięty. Wprowadzono objazdy

Węzeł Gliwice Ostropa zamknięty. Wprowadzono objazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. A. Witwicki / arch. UM w Gliwicach
Aktualności13 lipca 202420:55

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO i WIDEO]

Piłkarskie pokoleniowe boje w Bojanowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

LKS Bojanów zaprosił 13 i 14 lipca na dwudniowy festyn sportowy, w ramach którego w sobotę zorganizowano mecz „szóstek” oldbojów oraz turniej drużyn młodzieżowych. Na niedzielę zaplanowany jest międzynarodowy mecz pomiędzy LKS Bojanów a TJ Spartak Chuchelna.

TH, fot. TH, Nina Perek
Reklama
Aktualności14 lipca 202417:46

Przetrwać w Arboretum. Raciborski Bieg Zwiadowcy [FOTO i WIDEO]

Przetrwać w Arboretum. Raciborski Bieg Zwiadowcy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu po raz trzeci stało się areną niezapomnianych wyzwań i przygód podczas kolejnej edycji Biegu Zwiadowcy - Przetrwać w Arboretum. 14 lipca 2024 roku entuzjaści ekstremalnych biegów mieli okazję sprawdzić swoje siły i wytrzymałość na trasach pełnych przeszkód i błota, gdzie dodatkowym elementem była konieczność noszenia karabinu AK47. Na starcie stanęło 84 zawodników.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.