Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 kwietnia 202412:03

Raciborzanin kupił niemiecką firmę instalacyjną

Raciborzanin kupił niemiecką firmę instalacyjną - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Romuald Kalyciok, prezes raciborskiego SUNEXU, czołowego polskiego producenta innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, nabył 100% udziałów w Drolsbach, niemieckiej spółce instalacyjnej, wartej 3,3 mln EUR. W ciągu kilku miesięcy będzie ona wniesiona aportem do SUNEX.

- Przejęcie w Niemczech realizuje nasze zapowiedzi składane podczas ABB na początku roku. W ciągu kilku miesięcy spółka zostanie wniesiona aportem do SUNEX i wzmocni pozycję grupy na najważniejszym dla nas rynku niemieckim. Drolsbach działa od wielu lat w branży instalacji grzewczych i razem z naszą już istniejącą niemiecką spółką zależną pozwoli na osiągnięcie wielu synergii na rynku - mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Drolsbach została założona w Gießen w Hesji w 1969 r. Spółka specjalizuje się w instalacjach grzewczych, wodno–kanalizacyjnych oraz wentylacyjnych i zatrudnia ponad 20 osób. Przez co najmniej trzy lata obecni niemieccy managerowie pozostaną w kierownictwie firmy. W 2023 r. spółka miała 4 mln EUR przychodów oraz 0,6 mln EUR zysku z działalności operacyjnej. Niezależny biegły wycenia wartość spółki na 3,3 mln EUR.

Dzięki nabyciu Drolsbach SUNEX zwiększy udziały na strategicznym rynku niemieckim, który odpowiadał za 49% wszystkich przychodów SUNEX w 2023 r. W Niemczech od ponad dwóch lat działa także SUNEX Gmbh. Obie firmy będą osiągały wiele synergii.

Zakup Drolsbach został sfinansowany przez prezesa ze środków pochodzących ze zrealizowanej na początku roku sprzedaży akcji SUNEX w formie ABB. Prezes Romuald Kalyciok wniesie zakupioną spółkę do Grupy SUNEX w postaci aportu. Będzie to element zapowiedzianej emisji akcji w ramach kapitału docelowego. Dwuetapowa konstrukcja transakcji nabycia niemieckiej spółki jest podyktowana możliwością szybszego zamknięcia przejęcia. Cena wniesienia spółki do SUNEX będzie uwzględniać koszty transakcyjne poniesione przez prezesa przy ABB i przejęciu Drolsbach.

O Grupie SUNEX

Jesteśmy czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Oferujemy inteligentne systemy stosowane zarówno w technice grzewczej oraz solarnej. Oparte są one na pompach ciepła, fotowoltaice, kolektorach słonecznych, klimatyzacji oraz hybrydowych pakietach kompleksowych wraz z dedykowanymi systemami sterowania.

Rozwijamy jednocześnie produkty wspomagające magazynowanie energii pozyskanej z systemów bazujących na OZE wraz z pełnym asortymentem towarzyszącym jak: systemy połączeniowe, montażowe, sterujące, niezbędne do tworzenia kompletnych i zindywidualizowanych rozwiązań.

W 2023 r. około 84% produkcji spółki trafiło na rynki zagraniczne – głównie Europy Zachodniej. W 2023 r. przychody grupy SUNEX wyniosły 315,7 mln zł, a zysk netto sięgnął 24,4 mln zł.

Dysponujemy własnym działem badań i rozwoju (R&D) z doświadczonym zespołem inżynierskim posiadającym szerokie kompetencje w zakresie urządzeń OZE i ich integracji.

Autor: mat.prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.