Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 kwietnia 202409:33

Protestujący rolnicy przyszli do biura posłanki Lenartowicz

Protestujący rolnicy przyszli do biura posłanki Lenartowicz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W miniony czwartek, 04.04., protestujący rolnicy odwiedzili biura raciborskich parlamentarzystów. Przyszli ze słoikami pełnymi gnojowicy. Zostawili też zieloną farbę.

- Odbyłam bardzo dobre, merytoryczne spotkanie z rolnikami, którzy odwiedzili moje biuro poselskie w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników. Nie było to ani pierwsze, ani ostatnie moje spotkanie, dotyczące tej ważnej grupy. Sama, mieszkając na terenach o wysokiej kulturze rolnej, spotykam się z ich problemami na co dzień. Jestem przekonana, że po spotkaniu możemy wyjść z przeświadczeniem, że zgadzamy się w większości ważnych kwestii, których dotyczy protest - relacjonuje posłanka Lenartowicz.

Są to przede wszystkim.:

- wzmacnianie działań organizacyjnych i dyplomatycznych w Brukseli, w celu uszczelnienia granicy UE i jej kontroli przed nieuczciwą konkurencją i stosowanymi, zwłaszcza przez Rosję i Białoruś dumpingowymi cenami;
- wspieranie mądrych i systemowych regulacji prawnych, które ustabilizują rynek i zapobiegną kryzysom i zabezpieczą, zwłaszcza te rodzinne i wielopokoleniowe gospodarstwa rolne;
- intensyfikacja działań w celu rozwiązania problemu zboża zalegającego w magazynach;
- negatywna ocena aktywności obecnego komisarza ds. Rolnictwa Janusza Wojciechowskiego z PIS i polityki poprzedniego rządu w negocjacjach z Unią.

- Przedstawiłam obecne działania rządu w zakresie rozmów ze stroną ukraińską na temat uregulowania handlu produktami rolnymi, oraz działań ministerstwa rolnictwa w celu zmiany szkodliwych dla rolnictwa rozwiązań, zawartych w Zielonym Ładzie. Rolnicy stwierdzili, że niecierpliwie czekają na rezultaty działań rządu w Brukseli i ostateczny kształt proponowanych przez KE regulacji. Nasza rozmowa nie ograniczała się tylko do tego, rozmawialiśmy też odnawialnych źródłach energii, ułatwieniach dla rolników, m.in.w fotowoltaice i konieczności poprawienia regulacji dotyczących biogazowni. Ważną sprawą jest też kwestia dostępu do dzierżawy ziemi w celu poprawienia produktywności gospodarstw rolnych. Od dłuższego czasu jestem zaangażowana w te kwestie. Co mnie ucieszyło, to to, że dzielimy obawy dotyczące wpływów rosyjskich na politykę globalną i tak zwanych „eurosceptyków”, których celem jest skłócenie społeczeństwa i robienie kampanii na plecach protestujących rolników. Podzieliliśmy też opinię o korzystnych aspektach obecności Polski w UE - dodaje Lenartowicz.

Rolników przyjęto też w biurze sanatora Henryka Siedlaczka.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.