Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 marca 202417:18

Mieli być mieszkańcy, a byli uczniowie i kandydaci Polowego w tle. Polityka zahacza w Raciborzu o szkoły

Mieli być mieszkańcy, a byli uczniowie i kandydaci Polowego w tle. Polityka zahacza w Raciborzu o szkoły - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Grupę młodzieży z Ekonomika przyprowadził radny i kandydat na radnego z komitetu Polowego Zygmunt Kobylak. Ponoć trafił tu przypadkiem. Z SP 18 przyprowadzono dwie klasy. Na tle uczniów stanęli kandydaci komitetu D. Polowego do Rady Miasta. Dyrektorzy obu szkół zapewniają, że nie wiedzieli, jaki będzie przebieg briefingu prezydenta. Zapowiadają wyjaśnienie sprawy. Prawo zabrania agitacji w szkołach.

To już trzeci przypadek, w którym Dariusz Polowy promuje swój wizerunek w szkołach lub w związku z ich działalnością. W lutym placówkach pojawiły się plakaty z jego wizerunkiem, a poprzez system Vulcan wysłano informację do rodziców, że spełnia swoją obietnicę wyborczą wprowadzając darmową komunikację. Czytaj: Kuliga o promocji Polowego w szkołach. Nie powinien się nawet zbliżyć do tej granicy!

6 marca zaprosił do siebie do urzędu uczniów z SP 15. Na stronie ratusza są zdjęcia dzieci z programem wyborczym Polowego w tle.

Dziś dwie grupy uczniów z SP 18 ściągnięto na briefing prasowy. Przyszła też klasa Ekonomika pod opieką Zygmunta Kobylaka - to radny miejski, kandydat do rady z listy Dariusza Polowego. Był baner Polowego na naczepie oraz tort z misiem, który ma stanąć w parku wysoki na siedem metrów. Uczniów poczęstowano tortem. Robiono im zdjęcia na tle baneru z prezydentem ubiegającym się o reelekcję.

Zapraszając media, biuro prasowe Urzędu Miasta informowało, że chodzi o "konferencję prasową pana prezydenta połączoną ze spotkaniem z mieszkańcami (...) podczas spotkania szczegółowo zostanie omówiona koncepcja Rodzinnego Ogrodu Rekreacji wraz z pokazaniem "w terenie" jak miejsce to będzie wyglądać".

Mieszkańców było kilku, a jeden z nich uznał, że miejsce naprzeciwko kościoła Matki Bożej powinno pozostać takie, jakie jest.

Tło briefingu stanowili więc uczniowie pobliskiej SP 18. Za nimi stanęli prezydent, jego dwaj zastępcy (kandydaci na radnych) radni i kandydaci Polowego do Rady Miasta: Jarosław Łęski, Magdalena Kusy (oboje z poparciem PiS w 2018 r.), Zygmunt Kobylak oraz kandydaci Polowego do Rady Miasta: Maria Ćwik, Ludwik Gorczyca, Wojciech Makarewicz, Tomasz Wyrobek i Monika Czarnecka.

Szkoły nie wiedziały

- Pani ...... proszę pójść jutro z klasą na 11.30 na parking przy kościele, będzie prezentowana wystawa nowego Rodzinnego Ogrodu Rekreacji. Spotkanie potrwa 20-30 min. - to informacja, jaką mieli wczoraj, 07.03., wychowawcy dwóch klas SP 18. Nikt nie wiedział, jakie będzie przebieg wydarzenia i że pojawią się kandydaci na radnych. Udzielana na cały rok zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka dotyczy działań promocyjnych szkoły. W tym przypadku była to promocja działań prezydenta z jego kandydatami na radnych w tle.

Dyrektor Ekonomika, dr Jacek Pierzchała, zapewnia, że szkoła nie wiedziała, iż jej uczniowie wezmą udział w briefingu prezydenta. Tego dnia mieli omówione wyjście do drukarni. Radny Kobylak miał tłumaczyć, że na briefing trafił przypadkowo, wracając ze Studziennej. Tam uczniowie jechali autobusem. Wracali pieszo, akurat kościoła Matki Bożej i akurat doszli na czas rozpoczęcia spotkania. Sam Kobylak stanął za dziećmi razem z innymi kandydatami komitetu Polowego.

Na stronie Urzędu Miasta zamieszczono zdjęcia dzieci z SP 15 fotografowanych na tle programu wyborczego D. Polowego

_dsc8021_easy-resize_com

Autor: (waw), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.