Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lutego 202409:58

Amazon inwestuje niedaleko Raciborza. Powstanie tysiąc miejsc pracy

Amazon inwestuje niedaleko Raciborza. Powstanie tysiąc miejsc pracy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Amazon przygotowuje się do otwarcia kolejnego centrum realizacji zamówień w Polsce w Gorzyczkach, w sąsiadującej z powiatem raciborskim gminie Gorzyce. W ciągu pierwszego roku w obiekcie zatrudnienie znajdzie około tysiąca osób.

Amazon potwierdził plany otwarcia nowego budynku w Gorzyczkach. Będzie to już trzecie centrum logistyczne w województwie śląskim, obok działających już jednostek w Sosnowcu i Gliwicach. W ciągu pierwszego roku, w ramach nowej inwestycji powstanie około tysiąca stałych miejsc pracy. Osoby zatrudnione w centrum będą odpowiedzialne za obsługę wielkogabarytowych i niestandardowych zamówień klientów (takich jak np.: elementy wyposażenia domu, sprzęt ogrodowy czy duże AGD).

- Inwestycja Amazon w Gorzyczkach jest kolejnym przykładem zaangażowania naszej firmy w rozwój regionu. Nowe centrum logistyczne przynosi liczne korzyści społeczne i ekonomiczne, przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia, sprzyja rozwojowi lokalnych inwestycji – komentuje Tomasz Michalski, General Manager centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach. – Ponadto, start nowego centrum Amazon idzie w parze z rozbudową infrastruktury logistycznej oraz umacnianiem więzi z lokalną społecznością – dodaje Michalski.

Uruchomienie nowego centrum realizacji zamówień zaplanowane jest na drugą połowę roku, jednak już teraz Amazon prowadzi intensywną rekrutację. Obok pracowników poziomu początkowego, pracę znajdą menadżerowie i specjaliści w zakresie zarządzania operacyjnego, inżynierii i utrzymania ruchu, HR, IT czy BHP. Wszystkie osoby w Amazon mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, bezpieczne środowisko pracy oraz szeroki pakiet benefitów już od pierwszego dnia pracy.

Pracownicy poziomu początkowego w centrum logistycznym w Gorzyczkach będą mogli otrzymać maksymalną stawkę godzinową w wysokości 29,90 zł/godz. brutto, wliczając premię za obecność w pracy zgodnie z grafikiem. Ponadto, wśród benefitów czekających na nowych pracowników Amazon znajdą się, m.in.: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach czy pełnowartościowe ciepłe posiłki za 1zł, serwowane w kantynach. Poza benefitami, firma zaoferuje pracownikom atrakcyjny pakiet szkoleń podnoszących ich kompetencje. W ramach programu „Postaw na swój rozwój” („Career Choice”) pracodawca będzie pokrywać aż 95% kosztów wybranych przez pracowników kursów czy studiów, a całe dofinansowanie będzie mogło sięgać nawet 26 tys. zł.

W tym roku Amazon już po raz trzeci znalazł się wśród laureatów certyfikatu dla najlepszych pracodawców, przyznawanego przez Top Employers Institute. Firmę wyróżniono m.in. za skuteczne zarządzanie strategią biznesową i zasobami ludzkimi, przebieg procesu rekrutacyjnego oraz tworzenie integracyjnego środowiska pracy. Pełną listę stanowisk, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja zainteresowani znajdą na stronie: www.pracujwamazon.pl

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do 2022 roku stworzył i wspierał ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, m.in. w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, a także w biurze Amazon Web Services (AWS) w Warszawie oraz w Amazon Development Center Poland (ADCP) w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. ADCP to pionierskie ośrodki naukowo-badawcze, w których zespoły menedżerek i menedżerów, inżynierek i inżynierów, naukowczyń i naukowców, tworzą i rozwijają globalne najbardziej zaawansowane technologie Amazon, takie jak: Alexa, Ring czy Kindle. Amazon wspiera również zatrudnienie w łańcuchu dostaw, u partnerów wspierających operacje Amazon, a także miejsca pracy stworzone przez MŚP, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu Amazon.pl, docierając do setek milionów klientów na całym świecie.

W latach 2012-2022 Amazon zainwestował w Polsce ponad 20 mld zł w infrastrukturę, w tym m.in. centra logistyczne, biura korporacyjne i zaplecze technologiczne, jak i wynagrodzenia oraz rozwój usług dla klientów. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i technologii, które pomagają MŚP docierać do nowych klientów w kraju i za granicą, w tym również na ochronę własności intelektualnej marek.

 

Autor: mat. prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.