Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lutego 202410:42

Raport 998. Od pożaru sadzy zapalił się dach w Brzeźnicy

Raport 998. Od pożaru sadzy zapalił się dach w Brzeźnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Sześć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie weekendowej służby. Działania prowadzono w Nędzy, Brzeźnicy i Raciborzu.

Sobota, 03.02.2024

O godzinie 22.28 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Rudzką w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że nikt nie wymaga pomocy medycznej. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań, które polegały na dokonaniu pomiarów atmosfery we wszystkich mieszkaniach w tym samym pionie, w którym znajdowało się mieszkanie zgłaszającego. W żadnym z lokali nie stwierdzono jednak obecności groźnego dla zdrowia i życia tlenku węgla. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy.

Niedziela, 04.02.2024

Pierwszą niedzielną interwencją było zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego. Działania prowadzono w jednym z budynków przy ulicy Katowickiej w Raciborzu.

O godzinie 21.02 dyspozytor PSP Racibórz odebrał zgłoszenie z dotyczące pożaru sadzy w kominie przy ulicy Leśnej w Brzeźnicy. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się sadza w kominie oraz część dachu budynku gospodarczego przylegającego do budynku jednorodzinnego. W momencie wybuchu pożaru w budynku znajdowała się jedna osoba, które nie wymagała pomocy medycznej.

Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej do budynku, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się dach, rozbiórce uszkodzonych dachówek w obrębie komina, opróżnieniu komory spalania w piecu na paliwo stałe, podaniu prądu gaśniczego z lancy kominowej do przewodu spalinowego, przeczyszczeniu komina przy użyciu zestawu kominiarskiego, sprawdzeniu rozkładu temperatur przy pomocy kamery termowizyjnej, przewietrzeniu obiektów oraz kontroli części gospodarczej i mieszkalnej przy pomocy detektora wielogazowego. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 000 złotych, z kolei wartość mienia uratowanego na 150 tys. złotych.

W trakcie działań w Brzeźnicy do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze. Tym razem z Raciborza z ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że doszło do pożaru śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, oraz przedysponowano jeden zastęp zawodowy. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w wiacie śmietnikowej palą się dwa kontenery ze śmieciami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palące się kontenery. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wrzucenie rozgrzanego żaru do śmietnika.

Czytaj także

Tragiczne odkrycie przy Wileńskiej. Dwa ciała w jednym mieszkaniu 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lutego 202411:54

Kluczowy menedżer ma odejść z Eko-Okien

Kluczowy menedżer ma odejść z Eko-Okien - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Forumbranzowe.com
Reklama
Aktualności23 lutego 202412:15

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO]

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Cztery zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane w piątek, 23.02., do obiektu handlowego przy ulicy Mickiewicza w Raciborzu. Co było przyczyną interwencji?

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 lutego 202415:50

Radliński mur za twardy dla siatkarzy z Raciborza

Radliński mur za twardy dla siatkarzy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 23.02., w Radlinie rozegrano kolejne spotkanie I ligi siatkówki mężczyzn. Naprzeciw siebie stanęły ekipy SK Górnik Radlin i KS Racibórz. Spotkanie, choć można je potraktować jako derbowe, było starciem z kategorii bez historii.

opr. (greh), fot. FB/SK Górnik Radlin
Reklama
Strony Partnerskie23 lutego 202414:04

Krzesła schodowe to dobra inwestycja!

Krzesła schodowe to dobra inwestycja! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
artykuł sponsorowany
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.