Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 listopada 202316:19

Henkel przekazał miastu cztery defibrylatory

Henkel przekazał miastu cztery defibrylatory - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Henkel przekazał dziś miastu Racibórz 4 defibrylatory z kluczem pediatrycznym, które zostaną umieszczone w najbardziej uczęszczanych miejscach miejscowości. Firma Henkel od lat działa na rzecz poprawiania bezpieczeństwa swoich pracowników i lokalnych społeczności. Dla pracowników prowadzi m.in. szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które zostały wyróżnione w tegorocznym Raporcie Dobrych Praktyk FOB.

Uroczyste przekazanie defibrylatorów na ręce prezydenta Dariusza Polowego odbyło się w Urzędzie Miasta. Cztery defibrylatory zostaną umieszczone w najbardziej uczęszczanych miejscach w Raciborzu i będą dostępne dla każdego w przypadku zagrożenia życia. Nowe AED będą rozlokowane m.in.: w Punkcie Informacji Turystycznej Visit Racibórz przy Rynku oraz Przedszkolu nr 24 przy ulicy Bielskiej.

Defibrylator AED – intuicyjne urządzenie ratujące życie

Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) to w 100% bezpieczne urządzenie medyczne, które wyraźnymi komendami głosowymi instruuje osobę udzielającą pomocy o koniecznych do podjęcia krokach, kontroluje rytm serca poszkodowanego oraz jeśli zachodzi potrzeba, generuje impuls ratujący życie. Defibrylacja „resetuje” chaotycznie pracujące serce, a dzięki uciskom klatki piersiowej ma ono szansę wrócić do normalnej pracy.

- Henkel od ponad 30 lat jest związany z Raciborzem. Dziś zakład produkcji proszków i płynów do prania oraz płynów zmiękczających w Raciborzu jest w henklowskim świecie przykładem najwyższej efektywności. Jesteśmy jednym z największych zakładów produkcji detergentów firmy Henkel w regionie CEE i istotnym lokalnym pracodawcą. Czujemy się częścią Raciborza, dlatego angażowanie się w życie lokalnych społeczności, w których funkcjonują nasi pracownicy stanowi dla nas priorytet. Chcemy razem tworzyć miejsce, w którym wszyscy będziemy czuli się bezpiecznie. A dzięki defibrylatorom, które zostaną rozmieszczone w kluczowych punktach miasta i które mogą być potrzebne każdemu z nas, mamy konkretny wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Raciborza – podkreśla Wojciech Fabiańczyk, dyrektor fabryki, Henkel Polska.

Kluczowa jest edukacja

Dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników zawsze znajdowało się wśród priorytetów Henkla. Firma często wspiera inicjatywy promujące zdrowy tryb życia i aktywnie angażuje się w projekty społeczne. Dba także o swoich pracowników, oferując im szkolenia z pierwszej pomocy, które obejmują m.in. praktyczne ćwiczenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi defibrylatorów, które są także dostępne w zakładzie produkcyjnym w Raciborzu. Te cenne umiejętności mogą być bardzo przydatne w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu i to nie tylko w miejscu pracy, ale również wśród bliskich czy wśród lokalnej społeczności.

Partner technologiczny projektu

AEDMAX.PL – polski dystrybutor defibrylatorów AED Philips, realizator pierwszych w Polsce programów publicznego dostępu do wczesnej defibrylacji 24/7/365 opartych na technologiach Philips, ochronnych kapsuł rotacyjnych ROTAID i zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Od 2012 roku zespół AEDMAX.PL, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, sektorem publicznym i prywatnym, projektuje oraz wdraża kompleksowe rozwiązania ratujące życie.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy

Henkel przy tym projekcie współpracuje ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy. JDP to polski oddział europejskiej, chrześcijańskiej organizacji humanitarnej. Zajmuje się udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych imprez masowych, opieką nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy oraz hospitalizacją.

Autor: mat. prasowe, UM, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.