Premier Morawiecki w Raciborzu: uratowaliśmy Rafako, zachodnią obwodnicę wpiszemy na listę priorytetów

Około godziny trwała dziś, 23.09., wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Raciborzu. Szef rządu przyjechał z Bielska-Białej. Chwalił kandydującego do Sejmu wiceministra Pawła Jabłońskiego i prezydenta Dariusza Polowego.
Morawiecki nazwał Jabłońskiego najbliższym współpracownikiem, dodając, że blisko współpracuje też z prezydentem Dariuszem Polowym. Mówił o pracowitości i kreatywności tego pierwszego, w tym o jego pomysłach dla Raciborza. Skalę inwestycji w mieście w ostatnich latach nazwał bezprecedensową.
Szef rządu zapewnił, że projektowana zachodnia obwodnica Raciborza (Sudół, Płonia, Piaskowa) znajdzie się na liście priorytetów, bo skomunikuje mającą powstać przy zaporze zbiornika strefę przemysłową.
– Uratowaliśmy Rafako – oświadczył premier, precyzując, że chodzi mu o ugodę z Tauronem. Spółkę z Łąkowej nazwał perłą przemysłową miasta, chwaląc jej potencjał inżynierski i projektowy. Jego zdaniem Rafako stoi w przededniu wielkiej ery, epoki inwestycji energetycznych w Polsce, konwencjonalnych i atomowych. – Rafako może być częścią tego wielkiego procesu – dodał.
Było też o historii miasta i muzeum/centrum Piastów. Premier nie sprecyzował bliżej o co chodzi, być może mając na myśli prowadzoną przez powiat adaptację słodowni na multimedialne muzeum Piastów i Przemyślidów.
Briefing z premierem ograniczył się tylko do oświadczenia szefa rządu. Potem, w towarzystwie wiceministra Jabłońskiego, prezydenta Polowego, burmistrza P. Machy z Kuźni oraz członków i sympatyków PiS odbył spacer na Rynku. Kto chciał mógł sobie zrobić zdjęcie z szefem rządu.
Doszło do jednego ekscesu. - Jeb... PiS - krzyczała raciborzanka do premiera na rogu Mickiewicza-Szewskiej.
Wizyta premiera od kuchni, przygotowania, spacer na Rynek
Przemówienie premiera nt. obwodnicy, muzeum Piastów i uratowaniu Rafako














![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)







![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)


![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)








![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz