Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 sierpnia 202316:50

Apel z Katowickiej. Podpisało go ponad 300 osób

Apel z Katowickiej. Podpisało go ponad 300 osób - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

List do redakcji: Prezydent Dariusz Polowy na spotkaniu z mieszkańcami na Nowych Zagrodach obiecał nam spotkanie w sprawie podwórka, ale nie skontaktował się z nami. Chcieliśmy umówić się na spotkanie przed sesją, ale w sekretariacie poinformowano nas, że prezydent ma czas najwcześniej dopiero 12 września. Złożyliśmy dzisiaj w UM Apel wraz z podpisami mieszkańców i oczekujemy, że prezydent spotka się z mieszkańcami w tej sprawie.

APEL MIESZKAŃCÓW Szanowny Panie Prezydencie,

Apelujemy do Pana o zaangażowanie się w sprawie, o którą zabiegamy bezskutecznie już od wielu lat dotyczącej wykupu i zagospodarowania ogromnego, zielonego podwórka przy ul. Katowickiej w Raciborzu. Wartym podkreślenia jest, że wokół tego terenu mieszka ponad 500 rodzin. Przykrym jest, że Nasze Dzieci nie mogą spędzać wolnego czasu na placu zabaw na własnym osiedlu.

Od wielu lat teren ten jest zaniedbany, porośnięty chwastami i zadomowiły się tam ogromne szczury. Taki obraz tego miejsca nie tylko zniechęca do przebywania w jego okolicach, ale z pewnością nie stanowi również dobrej wizytówki dla naszego miasta.

Wiemy, że teren ten jest obecnie własnością prywatną jednej z raciborskich spółek. Jednakże przy mocnym zaangażowaniu, dialogu i dobrej współpracy z prywatnym właścicielem udało się już rozwiązać wieloletni problem braku dojazdu służb ratunkowych do bloków przy ul. Katowickiej. Droga dojazdowa dla służb ratunkowych została poszerzona, co z pewnością przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców tego osiedla.

Sprawę podwórka poruszaliśmy już za kadencji ówczesnego Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka, gdzie podejmowano próby rozwiązania problemu między innymi poprzez zamianę terenów z terenami miejskimi, jednakże bezskutecznie. Po zmianie władzy liczyliśmy na Pana mocne zaangażowanie i skuteczną pomoc w tej trudnej, ale nie niemożliwej do rozwiązania sprawie.

Z przykrością przyjęliśmy, że Prezydent Dariusz Polowy nie zamierza, niestety, zaangażować się w pomoc zgodnie ze swoim hasłem wyborczym #da_sie i wielokrotnie powtarzanymi w kampanii wyborczej słowami:" zamienię „nie da się" na „da się"!

Tak bowiem odbieramy Pana zmiany do budżetu Miasta Racibórz na 2023 r. zgłoszone Radzie Miasta na sesję 30.08.2023 r. poprzez wykreślenie z budżetu na 2023 r. zadania:" 23-035/GN Zakup terenu przy ul. Katowickiej działka m 613/14 km.6".

Mając na uwadze powyższe APELUJEMY do Pana o pełne zaangażowanie się i dalszą pomoc w tej ważnej głównie dla Naszych Dzieci sprawie! Jednocześnie zapraszamy Pana na osiedle przy ul. Katowickiej, żeby zobaczyć jak wygląda obecnie ten teren.

Od redakcji: z naszych informacji wynika, że na części placu powstaną garaże oraz komórki lokatorskie.

Autor: list do redakcji, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.