Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 czerwca 202310:03

Dzieci ukraińskich żołnierzy z partnerskiej Tyśmienicy wypoczywały w Raciborzu

Dzieci ukraińskich żołnierzy z partnerskiej Tyśmienicy wypoczywały w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Racibórz na blisko dwa tygodnie stał się nowym domem dla młodych mieszkańców partnerskiej Tyśmienicy na Ukrainie. Miasto zaprosiło 30-osobową grupę młodzieży i opiekunów na obóz wypoczynkowo-krajoznawczy.

Wizyta była okazją do poznania Raciborza i okolic, skorzystania z oferty kulturalno-sportowej miasta, skosztowania polskiej kuchni i poznania naszych zwyczajów, a także odwiedzenia atrakcji turystycznych w regionie.

Pobyt grupy rozpoczął się oficjalnym spotkaniem z władzami miasta. Upominki i życzenia udanego wypoczynku przekazali prezydent Dariusz Polowy oraz zastępca Dawid Wacławczyk. W trakcie obozu goście dogłębnie zwiedzili miasto, jego największe atrakcje, najciekawsze miejsca, przemierzyli je w szerz i wzdłuż pieszo i komunikacją miejską, uczestniczyli w wydarzeniach organizowanych m.in. w trakcie tegorocznych Dni Miasta oraz w licznych zajęciach przygotowanych przez miejskie jednostki.

O sportowo-rekreacyjne akcenty zadbał Ośrodek Sportu i Rekreacji. Czas rekreacji i zabawy obejmował m.in. zawody na kręgielni, konkurs darta, wodne atrakcje Aquaparku H20, spływ kajakowy do Ciechowic czy integracyjne ogniska.

Goście odwiedzili m.in. Muzeum i poznali historię miasta, poznali turystyczny szlak miejski, wzięli udział warsztatach malowania autorskich toreb płóciennych w Raciborskim Centrum Kultury oraz zwiedzili placówkę. Miejska Biblioteka przygotowała warsztaty tworzenia makramy, a do dyspozycji grupy były konsole xbox, PlayStation, gry planszowe oraz długopisy 3D. Samodzielne odkrywanie i eksperymentowanie umożliwiła raciborska SOWA.

W średniowieczne klimaty grupę przenieśli Drengowie znad Górnej Odry, którzy przygotowali animacje i aktywności z poprzednich epok. Na liście turystycznych perełek nie zabrakło Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz Rud. Dzięki gościnności gminy Kuźnia Raciborska młodzież zwiedziła Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach, tamtejsze muzeum multimedialne, udała się w przejażdżkę do Stanicy oraz skorzystała z zaproszenia i odwiedziła tamtejszą Szkołę Podstawową.

Tyśmieniczanie odwiedzili także nowoczesne centrum symulacji medycznej Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu i wraz z pracownikami zgłębili wiedzę z zakresu medycyny ratunkowej. Dzięki pomocy sponsorów w programie pobytu znalazły się też wycieczki do Wisły, gdzie rolę przewodnika górskiego pełnił Dawid Wacławczyk, oraz do Energylandii. Podczas pobytu grupę odwiedziła także trzyosobowa delegacja oficjalna z Tyśmienicy na czele z mer Tatianą Hradiuk. Delegacja przybyła do miasta na tegoroczne Dni Raciborza.

W organizację przyjazdu i obozu włączyło się wiele instytucji, organizacji, przedsiębiorstw oraz osób dobrej woli. Za okazaną pomoc i wielkie serce dziękujemy sponsorom: Dariusz Łukoszek z firmy Dartour Sp. z o.o., Tokai Cobex Sp. z o.o., Gmina Kuźnia Raciborska (Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej W Rudach i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudach), Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „TĘCZA”, Drengowie znad Górnej Odry, Bego Mag S.j. Hurtownia Nabiałowo – Spożywcza w Raciborzu, Administrator Hurtownia art. spożywczych w Raciborzu, Brax-ton – Makulik Sp. J., Iglomen, Węglowski Krzysztof. Art. rolno-spożywcze, hurt, detal, Racibórz , Salon Fryzjerski „Anush”, Tomasz Fiegler, Ferma drobiu Janiczek z Bukowa oraz spółkom i jednostkom miejskim: OSiR Racibórz, Muzeum w Raciborzu, SOWA Racibórz, VISIT Racibórz, Wodociągi Raciborskie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Raciborskie Centrum Kultury, Raciborskie Centrum Recyklingu R3, Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu, a także miejskim placówkom szkolnym.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.