Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 czerwca 202322:33

Kolorowy piknik dzieciaków Kasprowicza [FOTO]

Kolorowy piknik dzieciaków Kasprowicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Czwartkowy poranek przy ulicy Kasprowicza w Raciborzu był szczególnie gorący i radosny. Tego dnia licealiści raciborskiej "jedynki" wraz z młodszymi kolegami z pobliskiej podstawówki opuścili sale lekcyjne, by bawić się na wspólnym pikniku integracyjnym.

Od kilku już lat, tradycyjnie 1 czerwca, dzieciaki z Kasprowicza, na co dzień uczące się w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, biorą udział we wspólnym integracyjnym pikniku z okazji Dnia Dziecka. Społeczności szkolne tym razem wciągnęły do wspólnej zabawy także dwie instytucje sąsiadujące z nimi: Powiatowe Centrum Sportu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Zabawę wsparli także raciborscy policjanci oraz strażacy.

Imprezę rozpoczęła taneczna belgijka, w której w rytmie muzyki podskakiwali razem z uczniami także ich nauczyciele. Taniec stał się zachętą do dalszej zabawy, która do wczesnego popołudnia trwała przy ulicy Kasprowicza. Czas ten upłynął na wspólnych konkurencjach sportowych, grach umysłowych i warsztatach plastycznych. Było też kino w szkolnej auli ZSO1 oraz muzyczne rozrywki w pięknym zielonym ogrodzie licealnym. Cała ulica Kasprowicza tętniła życiem, muzyką i radością dzieci i młodzieży. Szczególnym powodzeniem cieszyło się strzelanie z łuków oraz możliwość przejścia po linie równoważnej. Niezwykłe zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów z SP4 wzbudzały aktywności odbywające się na terenie kasprowiczowskiego liceum. Tam nauczyciele wraz z uczniami Liceum Sztuk Plastycznych przygotowali dla dzieciaków z sąsiedztwa warsztaty plastyczne, a licealna młodzież zachęcała wszystkich do muzycznej zabawy karaoke. Artystyczna atmosfera pełna wzajemnej życzliwości to znak rozpoznawczy społeczności szkolnej ZSOnr1.

Tegoroczny piknik zakończyła masa rowerowa, czyli wspólny przejazd ulicami miasta. Ponad 100 uczniów wraz z nauczycielami i pod opieką policji wystartowało na swoich dwukołowcach, by promować zrównoważony transport i aktywną rekreację wśród mieszkańców miasta. Godzinny przejazd rowerowy okazał się dla wielu doświadczeniem pozytywnie zaskakującym i motywującym do częstszego przybywania do szkoły właśnie tym środkiem transportu.

Czerwcowe pikniki oraz wspólne coroczne koncerty i akcje dobroczynne to inicjatywy, które na stałe zagościły w kalendarzu imprez obu raciborskich szkół znajdujących się przy ulicy Kasprowicza. Dzięki nim dzieci i młodzież uczą się współpracy, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Uczą się od siebie, rozwijając swoje talenty zarówno muzyczne i plastyczne, jak i społeczne. I tym razem uczestnicy mogli przekonać się, że warto działać we współpracy, bo razem można więcej. Pozytywne relacje to wartość w środowisku szkolnym nie do przecenienia, a te było widać na każdym kroku. Wzajemna życzliwość pomiędzy uczniami obu szkół, współpracujący ze sobą dla dobra dzieciaków nauczyciele, uśmiechnięci panowie policjanci, pomoc płynąca z sąsiadujących instytucji, a przede wszystkim radość w oczach każdego dziecka - to cele, dla których z pewnością warto było wyjść ze szkolnych klas.

Za pomoc w organizacji pikniku szczególne podziękowania organizatorzy przesyłają w kierunku kreatywnego Powiatowego Centrum Sportu, wyrozumiałej Raciborskiej Policji, zawsze gotowej do akcji Straży Pożarnej, otwartej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz słodkiego Mieszko S.A i dających orzeźwienie Wodociągów Raciborskich. Bądźmy razem także za rok!

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.