Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 kwietnia 202314:52

Awanse i parada - uroczysta zbiórka w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu

Awanse i parada - uroczysta zbiórka w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka oraz pokaz wyszkolenia funkcjonariuszy WZD i ZIS ŚlOSG.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku Komendantowi ŚlOSG gen. bryg. SG Adamowi Jopkowi przez dowódcę uroczystości, mjr. SG Sławomira Raska. Następnie podniesiono na maszt biało-czerwoną flagę oraz odegrano i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. WZD to Wydział Zabezpieczenia Działań, a ZIS to Zespół Interwencji Specjalnych.

W trakcie zbiórki 2 funkcjonariuszy odebrało z rąk Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adama Jopka akty mianowania na stopień młodszego chorążego SG, a 30 funkcjonariuszy akty mianowania na stopień kaprala. Funkcjonariusze ukończyli szkolenie z zakresu szkoły chorążych w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie oraz szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu.

Funkcjonariuszka ŚlOSG mł chor. SG Sonia Duda-Furgalińska uzyskała najwyższą średnią z egzaminów końcowych na szkoleniu z zakresu szkoły chorążych.

8 funkcjonariuszom wręczono identyfikatory rozpoznawcze Wydziału Zabezpieczenia Działań Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wzór identyfikatora rozpoznawczego WZD ŚlOSG został zatwierdzony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Spotkanie było również okazją do wręczenia funkcjonariuszom podziękowań za ich wzorową służbę. Za zaangażowanie w realizację projektów na rzecz Straży Granicznej Komendant Główny Straży Granicznej skierował podziękowanie do st. chor. szt. SG Jacka Czekajły z Wydziału do Spraw Cudzoziemców. Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej skierował podziękowanie do chor. SG Tomasza Hermana z PSG w Rudzie Śląskiej. Ponadto Komendant Śląskiego Oddziału SG za zajęcie II miejsca w klasyfikacji indywidualnej kobiet w Zawodach Sprawnościowych ,,Bezpiecznie Silni” wyróżnił nagrodą uznaniową mł. chor. SG Agnieszkę Piątek z Wydziału Kadr i Szkolenia.

Na zakończenie zbiórki odegrano pieśń reprezentacyjną Straży Granicznej „Na straży granic”, a następnie, mając na uwadze zbliżające się obchody Święta Straży Granicznej, odbyła się defilada pododdziałów kadry kierowniczej i funkcjonariuszy ŚlOSG, po której miał miejsce dynamiczny pokaz wyszkolenia i współdziałania funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Zespołu Interwencji Specjalnych ŚlOSG.

Wydział Zabezpieczenia Działań funkcjonuje w Śląskim Oddziale SG od 1 lipca 2021 roku. Jego funkcjonariusze przez ponad 1,5 roku uczestniczyli w szeregu szkoleń specjalistycznych m.in. z taktyki specjalnej, wyszkolenia strzeleckiego, rozpoznania minersko-pirotechnicznego, czy technik wysokościowych po to, by w pełni osiągnąć gotowość bojową. Dzięki zaangażowaniu naczelnika tegoż wydziału, ppłk. SG Daniela Chrząstka, szkolili się także wspólnie z Wydziałem Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału SG oraz wojskami specjalnymi tj. JW. Lubliniec i JW. Agat.

Autor: ŚOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.