Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 kwietnia 202314:52

Awanse i parada - uroczysta zbiórka w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu

Awanse i parada - uroczysta zbiórka w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka oraz pokaz wyszkolenia funkcjonariuszy WZD i ZIS ŚlOSG.

Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku Komendantowi ŚlOSG gen. bryg. SG Adamowi Jopkowi przez dowódcę uroczystości, mjr. SG Sławomira Raska. Następnie podniesiono na maszt biało-czerwoną flagę oraz odegrano i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. WZD to Wydział Zabezpieczenia Działań, a ZIS to Zespół Interwencji Specjalnych.

W trakcie zbiórki 2 funkcjonariuszy odebrało z rąk Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adama Jopka akty mianowania na stopień młodszego chorążego SG, a 30 funkcjonariuszy akty mianowania na stopień kaprala. Funkcjonariusze ukończyli szkolenie z zakresu szkoły chorążych w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie oraz szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu.

Funkcjonariuszka ŚlOSG mł chor. SG Sonia Duda-Furgalińska uzyskała najwyższą średnią z egzaminów końcowych na szkoleniu z zakresu szkoły chorążych.

8 funkcjonariuszom wręczono identyfikatory rozpoznawcze Wydziału Zabezpieczenia Działań Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wzór identyfikatora rozpoznawczego WZD ŚlOSG został zatwierdzony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Spotkanie było również okazją do wręczenia funkcjonariuszom podziękowań za ich wzorową służbę. Za zaangażowanie w realizację projektów na rzecz Straży Granicznej Komendant Główny Straży Granicznej skierował podziękowanie do st. chor. szt. SG Jacka Czekajły z Wydziału do Spraw Cudzoziemców. Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej skierował podziękowanie do chor. SG Tomasza Hermana z PSG w Rudzie Śląskiej. Ponadto Komendant Śląskiego Oddziału SG za zajęcie II miejsca w klasyfikacji indywidualnej kobiet w Zawodach Sprawnościowych ,,Bezpiecznie Silni” wyróżnił nagrodą uznaniową mł. chor. SG Agnieszkę Piątek z Wydziału Kadr i Szkolenia.

Na zakończenie zbiórki odegrano pieśń reprezentacyjną Straży Granicznej „Na straży granic”, a następnie, mając na uwadze zbliżające się obchody Święta Straży Granicznej, odbyła się defilada pododdziałów kadry kierowniczej i funkcjonariuszy ŚlOSG, po której miał miejsce dynamiczny pokaz wyszkolenia i współdziałania funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Zespołu Interwencji Specjalnych ŚlOSG.

Wydział Zabezpieczenia Działań funkcjonuje w Śląskim Oddziale SG od 1 lipca 2021 roku. Jego funkcjonariusze przez ponad 1,5 roku uczestniczyli w szeregu szkoleń specjalistycznych m.in. z taktyki specjalnej, wyszkolenia strzeleckiego, rozpoznania minersko-pirotechnicznego, czy technik wysokościowych po to, by w pełni osiągnąć gotowość bojową. Dzięki zaangażowaniu naczelnika tegoż wydziału, ppłk. SG Daniela Chrząstka, szkolili się także wspólnie z Wydziałem Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału SG oraz wojskami specjalnymi tj. JW. Lubliniec i JW. Agat.

Autor: ŚOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Aktualności20 lipca 202416:57

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Aktualności21 lipca 202412:54

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO]

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W minioną sobotę, 20.07., w Parku im. Miasta Roth, odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny "Lato z Radiem", który przyciągnął licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy to Radiowa Jedynka rozpoczęła swoją audycję "Lato z Radiem", trwającą do południa.

Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:43

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenie doszło wczoraj o godz. 22.00. Strażacy pojechali na miejsce wprost z placu Długosza, gdzie akurat zakończył się koncert w ramach akcji Lato z TVP i Polskim Radiem.

red., fot. TH
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:49

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Natalia Nykiel zagrała koncert na pl. Długosza w Raciborzu, który oglądało tu na żywo około 15 tysięcy osób. Występ artystki był zagrożony ze względu na silny ból, który dopadł ją podczas próby generalnej. Wezwano specjalistów, by udzielili jej pomocy. Ostateczna decyzja o występie zapadła tuż przed koncertem.

red.
Aktualności21 lipca 202417:26

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.