Raciborski Festiwal Gamingowy. Trzy dni pełne emocji, wiedzy i rozrywki

W dniach 23–25 maja Zamek Piastowski w Raciborzu stanie się centrum nowoczesnych technologii, cyfrowej rozrywki i edukacji. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży, rodzin, graczy, firm oraz instytucji – każdy znajdzie coś dla siebie.
Festiwal rozpocznie się w czwartek 23 maja od konferencji skierowanej do firm i instytucji. W programie znalazły się prelekcje poświęcone tematom bezpieczeństwa cyfrowego, higieny w sieci, marketingu oraz finansów. To doskonała okazja do networkingu i wymiany doświadczeń.
Tego samego dnia rozegrany zostanie Turniej CS:GO o Puchar Starosty, przeznaczony dla raciborskich szkół średnich. Wieczorem odbędzie się Astro-Gaming Show – widowisko światła, dźwięku i technologii, które potrwa od 17:00 do 22:00. W programie także pokaz balonu stratosferycznego, wykłady MIŚOT oraz efektowne AIR SHOW z nocną fotografią nieba.
Kulminacja wydarzenia nastąpi w dniach 24–25 maja. Przewidziano wówczas ogólnopolskie turnieje gier: CS:GO i League of Legends, a także zawody w grze FC25 z darmowymi zapisami do godziny 13:00 w sobotę i niedzielę. Interaktywna rozrywka obejmie m.in. quizy Kahoot! o grach (o 14:00 każdego dnia), konkurs cosplayowy (24 maja o 15:00), strefy retro z flipperami i klasycznymi konsolami, a także przestrzeń Free2Play z VR, robotyką i grami zręcznościowymi.
Strefa edukacyjna zapewni możliwość skorzystania z quizów, łamigłówek oraz gogli symulujących wpływ alkoholu i narkotyków. W strefie militarnej zaprezentują się służby mundurowe z pokazami wyposażenia. Atrakcje dostępne będą również w strefie relaksu i gastronomii z foodtruckami, leżakami i stacjami ładowania.
Na terenie CKZiU „Mechanik” w godzinach 10:00–19:00 działać będzie strefa sportowa z torami przeszkód, turniejami koszykówki 3x3 dla dzieci, testem sprawności oraz dmuchańcami i zabawami ruchowymi.
W sobotni wieczór, 24 maja, po godzinie 20:00, zaplanowano wyjątkowy koncert Ambient Electro Live Set z udziałem saksofonu, skrzypiec i perkusji. Przez cały weekend oprawę muzyczną zapewni DJ ANTON.
Festiwal zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie łączące nowe technologie, gry i aktywną zabawę z edukacją oraz rozwojem.


![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)


![Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782597199pietro-krzano-baraz-.jpg)



![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)

![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)


![XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782672266photo-11-z-96-.jpg)




















![Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782680206krzyzkowice-ocice-baraz-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany