Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 marca 202309:43

Włamanie do domu przy Ocickiej. Policja w kilka godzin ustaliła sprawców

Włamanie do domu przy Ocickiej. Policja w kilka godzin ustaliła sprawców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Raciborscy mundurowi z prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego przy ulicy Ocickiej. Poszkodowany łączne straty wycenił na kwotę około 20 tysięcy. Za popełnione przestępstwo jednemu z włamywaczy może grozić nawet 10 lat więzienia - informuje komenda.

Do włamania do domu jednorodzinnego doszło w godzinach porannych w środę 8 marca. Złodzieje zabrali sprzęt elektroniczny oraz sztućce obiadowe, powodując straty na kwotę około 20 tysięcy zł.

- Już po kilku godzinach od zgłoszenia mundurowi z prewencji trafnie wytypowali i zatrzymali w jednym z bloków na ulicy Chorzowskiej w Raciborzu mężczyzn w wieku 15 i 18 lat związanych z przestępstwem. Podczas sprawdzenia zatrzymanych w policyjnych bazach informacyjnych okazało się, że 15-latek jest poszukiwany, gdyż samowolnie oddalił się z ośrodka wychowawczego. Do pomocy mundurowym dyżurny wysłał również kryminalnych, którzy w trakcie przeszukania pomieszczeń ujawnili skradzione rzeczy. 18-letni złodziej może trafić nawet na 10 lat do więzienia, natomiast o losie 15-latka będzie decydował sąd rodzinny - informuje komenda.

Autor: KPP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.