Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 lutego 202302:34

Koncert zimowy w RCK. Wystąpiła Perspektywa i orkiestra H. Krótkiego

Koncert zimowy w RCK. Wystąpiła Perspektywa i orkiestra H. Krótkiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Działające przy RCK zespoły pokazały solidny warsztat wokalny oraz muzyczny, zbierając serię braw publiczności.

Na jednej scenie, 10.02., zaprezentowały się wokalistki Perspektywy, zarówno w występach solowych, duetach oraz w zespole przygotowane przez Joannę Skowyrę przy akompaniamencie Marka Kudera, a także muzycy z Młodzieżowej Orkiestry RCK i Smyczkowej Orkiestry Kameralnej RCK pod batutą Henryka Krótkiego. W programie znalazły się świąteczne klasyki ubiegłego stulecia oraz współczesne przeboje, w tym muzyka filmowa.

Zespół Wokalny Perspektywa, przypomnijmy, powstał w 2007 roku w Raciborskim Centrum Kultury z inicjatywy Alicji Ploch-Burdy, która prowadziła go przez wiele lat. Obecnym instruktorem jest Joanna Skowyra, za akompaniament odpowiada Marek Kuder. Perspektywa dzieli się na dwie grupy wiekowe: kids i young. W repertuarze zespołu znajdują się polskie i zagraniczne utwory muzyki rozrywkowej.

Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury pod batutą Henryka Krótkiego tworzy młodzież z Raciborza i okolic, m.in. uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Na repertuar składają się evergreeny oraz muzyka w stylu big-bandów, charakterystyczna dla orkiestr dętych.

Smyczkowa Orkiestra Kameralna Raciborskiego Centrum Kultury powstała na przełomie lutego i marca 2016. Składa się głównie z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Repertuar orkiestry to klasyka: Bach, Mozart, Vivaldi, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzyka pop i folk w klasycznych opracowaniach. Orkiestrę również prowadzi Henryk Krótki.

Autor: fot. Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.