Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 stycznia 202309:07

Lista uprzywilejowanych nie może być dłuższa. Brakuje miejsc

Lista uprzywilejowanych nie może być dłuższa. Brakuje miejsc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Sporo firm i instytucji a nawet radni chcieliby korzystać ze zryczałtowanej opłaty za parkowanie w raciborskiej strefie. - Uprzywilejowanie dodatkowej grupy uprawnionej do korzystania z miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania nie jest obecnie możliwe - to stanowisko prezydenta.

Temat wywołała interpelacja radnego Zygmunta Kobylaka dotycząca uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, określenia wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie parkowania oraz ustalenia wysokości opłaty dodatkowej i sposobu pobierania tych opłat.

- Uchwała w obecnym kształcie - pisze radny - uniemożliwia dokonanie opłaty za parkowanie w formie opłaty zryczałtowanej przedstawicielom właścicieli budynków znajdujących w strefie płatnego parkowania. Dotyczy to np. stowarzyszeń lub innych organizacji, które często są właścicielami budynku a kierowane są przez zarząd. Według obecnego stanu prawnego członkom zarządu nie przysługuje forma zryczałtowana opłaty parkingowej. Zważywszy na fakt, że członkowie zarządu często pracują społecznie i muszą dokonać zakupu biletu parkingowego na ogólnych zasadach, proponuję zmiany w zapisie tak aby na dany zarząd przysługiwała jedna możliwość opłaty zryczałtowanej na warunkach wskazanych dalej w uchwale. Zapis powinien taki przypadek uwzględnić. Proponuję dopisać w § 4 ustępie 1 punkcie 2, "lub przedstawicielom właściciela budynku".

- Odpowiadając na interpelację (…) informuję, iż uprzywilejowanie dodatkowej grupy uprawnionej do korzystania z miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania nie jest obecnie możliwe. Mając na uwadze liczbę miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania w Raciborzu, która liczy niewiele ponad 300 stanowisk oraz ogromne potrzeby między innymi mieszkańców zameldowanych w ścisłym centrum miasta, którzy nie mają możliwości wykupienia abonamentu, a ponadto biorąc pod uwagę poziom obłożenia pojazdów z wykupioną opłatą ryczałtową, która jest wnoszona od ponad stu pojazdów, co do zasady listę uprzywilejowanych należałoby ograniczać do minimum. Na dziś jest mnóstwo podmiotów, które domagają się przywilejów parkowania tj.: służby medyczne, firmy ochroniarskie, firmy kurierskie, dostawcy towarów, opiekunowie osób starszych, służby techniczne, Radni Rady Miasta, itd. Poziom napełnienia parkingów jest na bieżąco monitorowany. W przypadku pojawienia się okoliczności, które pozwolą na poszerzenie grupy uprawnionych do nabycia miesięcznego abonamentu, zostanie przedłożona radzie miasta propozycja zmiany uchwały z uwzględnieniem Pana wniosku - odpisał prezydent Dariusz Polowy.

Autor: red., fot. greh, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.